Koordynator w Dzielnicy Rembertów - zmiany z 2019-08-06 15:06:06
Powrót do projektu

Czysta droga do szkoły - kosze na śmieci w Rembertowie

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Kosze na śmieci i kosze na psie odchody będą ustawione na ulicach i terenach publicznych Starego Rembertowa, w tym m.in. na ulicach Chruściela, al. gen. A. Chruściela "Montera", ulicach: Paderewskiego, Kadrowa, Czwartaków, Bombardierów, Szyszaków, Licealna, Jerzego, Listonoszy, Buchalteryjna, Pielgrzymów, Pilarzy, Kordiana, Sztukatorska, Zawiszaków, Katiuszy, Orbity, Zawodowa, Roty, Kanonierska, Szafarzy, Strycharska, Magenta, Masztalerska, Madziarów, Drogistów, Karolówka, Jasówka, Kramarska, Zesłańców Polskich.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt dotyczy zapewnienia czystości na ciągach komunikacyjnych na terenie Starego Rembertowa. Efekt ten uzyska się poprzez dostawienie w wybranych miejscach tj. skrzyżowaniach ulic, przy przejściach dla pieszych, przy przystankach autobusowych, w miejscach przemieszczania się pieszych, na terenie Dzielnicy Rembertów koszy na śmieci (70L x 50 sztuk) oraz koszy na psie odchody (10 szt.), aby zapobiec wyrzucaniu śmieci i odchodów w miejscach niewskazanych.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Niestety na terenie dzielnicy Rembertów ciągle brakuje wystarczającej liczby koszy na śmieci. Są one niezbędne do zapewnienia czystości. Są sytuacje gdy dziecko, mieszkaniec wypije napój, zje batona, loda i zostaje z papierkiem, a do najbliższego kosza ma kilkaset metrów i wyrzuca ten śmieć w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Dzięki zwiększonej liczbie koszy na śmieci zapobiegniemy temu, a Dzielnica Rembertów stanie się czysta i wolna od śmieci na ulicach.Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • utrzymanie czystości
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Koszt realizacji ustawienia 50szt. koszy – kosze betonowe o poj. 70l, z wkładem stalowym ocynkowanym.

koszt 50szt. x 1300,00zł =65 000,00zł brutto

Koszt ustawienia 10szt. tz. Psich Stacji typ DORA, materiał blacha ocynkowana, malowana proszkowo, wyposażona w wewnętrzne ocynkowane wiadro, wyposażona w podajnik na biodegradowalne worki na odchody, zakotwiczona na stałe do podłoża.

Koszt dostawy i montażu 10szt. x 1 700,00zł = 17 000,00zł bruttoCałkowity koszt realizacji wniosku wynosi 82 000,00zł brutto

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
165 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki