Koordynator w dzielnicy Ursynów - zmiany z 2019-06-11 13:36:11
Powrót do projektu

Projekt rozbudowy parku jordanowskiego przy obiekcie Herbsta 4 w Warszawie

Rewitalizacja PLATANA + zagospodarowanie terenu przyległego z ławeczkami multimedialnymi i kącikiem wypoczynkowym.

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Herbsta 4/ Romera
miejsce za CKU i kościołem
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji: dysponent terenu m.st. Warszawa obręb 1-10-08 działki Herbsta 4/ Romera nr 14/11 park 10/57, 7/3, 10/48, 10/36, 10/49


Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu: Projekt rozbudowy parku jordanowskiego przy obiekcie Herbsta 4 w Warszawie zawiera: - opracowanie, przygotowanie i prowadzenie projektu z kwotą 29 tys. zł z rysunkami fontann (pomarańczowy papier z globusem, żółty z kryształem i zielony z rybką), - tablica informacyjna nt. projektu z subsydiów 1 tys. zł - woda i kanalizacja po przyłączeniu 60 m3 z dodaniem gminie Ursynów kosztu 600 zł - udział gminy Ursynów w prowadzeniu dokumentacji projektu 7 tys. zł - wykonanie 3 fontann wg zgłoszonych rysunków 250 tys. zł - sprzątanie i dozór przez dozorcę 12 400 zł Na obszarze projektu zgodnie z dotychczasową koncepcją parku jordanowskiego mają być prowadzone zajęcia edukacyjne i ruchowa we współpracy z Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji typu zumba oraz joga etc. Min. 25 godz. tygodniowo (z podkreśleniem czasu letniego), jak i - baletowe przedstawienia teatralne czy - recytacje poezji.
Rewitalizacja platana. W tym miejscu czas zrobił swoje. Rewitalizacja terenu, który graniczy z CKU i kościołem, placem zabaw jest bardzo potrzebna, stworzy przytulny kącik wypoczynkowy.

W ramach projektu zostanie przeprowadzona:

- rewitalizacja platana

- renowacja krzyża

- renowacja ogrodzenia wokół krzyża

- wykonanie 4 ławek (multimedialnych, które będą odpowiadały historię Ursynowa)

- zagospodarowanie terenu tworząc kącik dla relaksu i odpoczynku
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu: Projekt ma na celu uspołecznienie mieszkańców bloku Herbsta 4 oraz Dzielnicy Ursynów. Ma więc wymiar kulturalne, ze sfery edukacji i sportu. A co najważniejsze jest skierowany do wszystkich obywateli Ursynowa
Warto zadbać o drzewo, które było posadzone gdy powstawała kaplica (rosło razem z Ursynowem). Obecnie opiera się na ogrodzeniu krzyża. Pomóżmy mu być razem z mieszkańcami, którzy pamiętają jego historię. Poza tym jest to ochrona środowiska, w którym żyjemy. Jest ładne, duże, dorodne drzewo, jego obszerna i rozłożysta korona daje możliwość stworzenia przytulnego kącika wypoczynkowego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • kultura
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona środowiska
  Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością
  • korzystający z zajęć w parku

  Kosztorys

  Kosztorys realizacji projektu:
  Szacunkowy koszt realizacji projektu: 300
  85 000,00 zł

  Dokumenty

  Załączniki