Autor projektu - zmiany z 2019-12-27 14:48:27
Powrót do projektu

Drzewa genealogiczne. Warsztaty dla mieszkańców.

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie: Domu
Dom Kultury Świt

Centrum Kultury i Aktywności Dzielnicy Targówek
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Warsztaty genealogiczne, na których mieszkańcy uzyskują pomoc potrzebną by rozpocząć tworzenie drzewa genealogicznego i poszukiwania przodków. Pod okiem specjalisty i przy wykorzystaniu oprogramowania komputerowego uczestnicy warsztatów dowiedzą się od czego zacząć budowę swojego drzewa i gdzie szukać informacji oraz jak przekazywać ją dalej rodzinie.
Opis projektu:
Coraz więcej osób zaglądając do starych rodzinnych albumów myśli o stworzeniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. Najczęściej jednak nie udaje się sięgnąć dalej niż do pradziadków a z latami historie rodzinny nieuchronnie znikają. Początkujący badacze często ulegają przed bariera takich haseł jak Archiwum, Metryka, czy zabory. Tymczasem istniej obecnie wiele narzędzi i instytucji, które znakomicie ułatwiają tego rodzaju amatorskie prace badawcze. Bazy indeksów, Baza Pradziad czy inne dostępne bazy genealogiczne wraz z łatwym w obsłudze oprogramowaniem komputerowym znakomicie ułatwiają rozpoczęcie poszukiwań i połknięcie bakcyla.W ramach projektu zorganizowanych będzie po 8 czterogodzinnych spotkań w Domu Kultury Świt oraz w Centrum Kultury i Aktywności gdzie pod okiem instruktora uczestnicy dowiedzą się jakie informacje są przydatne i gdzie jest znaleźć a potem dzięki tym informacjom utworzyć drzewo genealogiczne przy pomocy oprogramowania komputerowego.Instruktor: 200zł/h * 4h * 16 spotkań = 12 800zł

Organizacja spotkań: 50zł * 16 spotkań = 800zł

Licencjonowane oprogramowanie: 1 rok = 700zł
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Wiedza o naszych korzeniach zanika. Dzieci często nie wiedzą zbyt wiele o swoich przodkach dalszych niż pradziadkowie. Nie znana jest historia rodzin, szczególnie Warszawskich. Do tej historii w wielu przypadkach można sięgnąć. Zbudować dzięki temu lepsze relacje rodzinne. Odnaleźć zaginione korzenie rodzinny czy ciekawe i często zaskakujące rodzinne historie.

Propagowanie tego rodzaju "lekcji historii" jest doskonałym działaniem wzmacniającym więzy między pokoleniami.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 300,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Drzewo01.jpg
  • Drzewo02.jpg
  • Metryka.jpg
  • Pradziad.jpg
  • Geneteka.jpg