Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Targówek - zmiany z 2020-04-06 14:25:01
Powrót do projektu

Drzewa genealogiczne. Warsztaty dla mieszkańców.

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury Świt

Centrum Kultury i Aktywności Dzielnicy Targówek
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Warsztaty genealogiczne, na których mieszkańcy uzyskują pomoc potrzebną by rozpocząć tworzenie drzewa genealogicznego i poszukiwania przodków. Pod okiem specjalisty i przy wykorzystaniu oprogramowania komputerowego uczestnicy warsztatów dowiedzą się od czego zacząć budowę swojego drzewa i gdzie szukać informacji oraz jak przekazywać ją dalej rodzinie.
Opis projektu:
Coraz więcej osób zaglądając do starych rodzinnych albumów myśli o stworzeniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. Najczęściej jednak nie udaje się sięgnąć dalej niż do pradziadków a z latami historie rodzinny nieuchronnie znikają. Początkujący badacze często ulegają przed bariera takich haseł jak Archiwum, Metryka, czy zabory. Tymczasem istniej obecnie wiele narzędzi i instytucji, które znakomicie ułatwiają tego rodzaju amatorskie prace badawcze. Bazy indeksów, Baza Pradziad czy inne dostępne bazy genealogiczne wraz z łatwym w obsłudze oprogramowaniem komputerowym znakomicie ułatwiają rozpoczęcie poszukiwań i połknięcie bakcyla.W ramach projektu zorganizowanych będzie 8 czterogodzinnych spotkań( w każdej lokalizacji grupa dla dzieci i młodzieży oraz grupa dla dorosłych po 4 spotkania dla każdej z grup)

w Domu Kultury Świt oraz w Centrum Kultury i Aktywności, gdzie pod okiem instruktora uczestnicy dowiedzą się jakie informacje są przydatne i gdzie jest znaleźć a potem dzięki tym informacjom utworzyć drzewo genealogiczne przy pomocy oprogramowania komputerowego. Instruktor: 200zł/h * 4h * 16 spotkań = 12 800zł Organizacja spotkań: 50zł * 16 spotkań = 800zł Licencjonowane oprogramowanie: 1 rok = 700złProjektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Wiedza o naszych korzeniach zanika. Dzieci często nie wiedzą zbyt wiele o swoich przodkach dalszych niż pradziadkowie. Nie znana jest historia rodzin, szczególnie Warszawskich. Do tej historii w wielu przypadkach można sięgnąć. Zbudować dzięki temu lepsze relacje rodzinne. Odnaleźć zaginione korzenie rodzinny czy ciekawe i często zaskakujące rodzinne historie.

Propagowanie tego rodzaju "lekcji historii" jest doskonałym działaniem wzmacniającym więzy między pokoleniami.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Instruktor: 300zł/h * 4h * 16 spotkań = 19 200zł

Organizacja spotkań (wynajem sal): 50zł * 16 spotkań = 800zł

Oprogramowanie: 1 rok = dostępne są bezpłatne bądź testowe (demo) programy do realizacji.
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 14 300
20 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Drzewo01.jpg
  • Drzewo02.jpg
  • Metryka.jpg
  • Pradziad.jpg
  • Geneteka.jpg