Zespół Dziedzictwa Kulturowego dla Dzielnicy Praga-Północ - zmiany z 2020-04-29 09:57:19
Powrót do projektu

Mobilne kino plenerowe dla Pragi

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie: Śliwice, Kotsisa - dz. nr 91 w obr. 41806 - 2 projekcje

Golędzinów - teren osiedla bl. komunalnych - dz. nr 29/3, w obr. 41811 - 2 projekcje

Park Praski - 2 3 projekcje

Skwer Żurowskiego - 1 projekcja2 projekcje

Skwer na pl. gen. J. Hallera - 1 projekcja Skwer Zamoyskiego/Kępna - dz. nr 14 i 67/2 w obr. 41506 - 2 projekcje Teren Szkoły podstawowej nr 73 przy ul. Białostockiej - dziedziniec - 2 projekcje

Osiedle Kijowska - dz. 22/6 w obr. 41407 - 2 projekcje

DOSiR przy Kawęczyńskiej - 1 projekcja teren Parku Michałowskiego - 1 projekcja 3 projekcje
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Działki we władaniu m. st. Warszawa

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt zakłada organizację 16 14 pokazów plenerowych filmów w kilku lokalizacjach na Pradze w miesiące wakacyjne - w każdy weekend 2 filmy w 2 lokalizacjach (łącznie 8 weekendów)6 wakacyjnych weekendów - 12 seansów po 2 w każdej z 6 lokalizacji. Dodatkowo seans inauguracyjny na początku wakacji w Parku Praskim, seans końcowy - koniec wakacji w DOSiR przy Kawęczyńskiej.W wakacje, w lipcu i sierpniu, począwszy od weekendu 11-12 lipca, a skończywszy na weekendzie 29-30 sierpnia w 9 6 lokalizacjach na Pradze Północ odbędą się pokazy kina plenerowego. W przypadku 7 4 lokalizacji odbędą się 2 pokazy, w przypadku 2 lokalizacji znajdujących się blisko siebie - po 1 pokazie3 pokazy.Pierwsza część cyklu powinna obejmować klasykę kina (np. polskiego - filmy Wajdy, Polańskiego, Kieślowskiego), "Praga w kinie" będzie prezentować filmy kręcone na Pradze, a druga nowości kinowe z ostatnich lat. O ostatecznym doborze filmów będą decydować mieszkańcy w plebiscycie internetowym na stronach www Dzielnicy i na Facebookudanego roku/ubiegłego roku. Seans inauguracyjny/końcowy - głosowanie mieszkańców w trakcie realizacji cyklu (w odróżnieniu od wcześniejszego głosowania na filmy prezentowane na 12 pokazach).Na każdym pokazie poza ekranem i sprzętem audio-video ma być dostępnych od 30 do 50 leżaków dla widzów. Kosztorys realizacji projektu Toalety- ok. 8400 zł ochrona - ok. 11 000 zł sprzęt (nagłośnienie, projektor, ekran) - ok. 29 000 zł leżaki - ok. 11 000 zł licencje filmowe - 15000 zł popcorn, koce - 5600 złProjektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt ma na celu umożliwienie mieszkańcom Pragi zapoznania się z nowościami kinowymi oraz klasyką kina. Organizacja seansów na terenie całej dzielnicy, a nie tylko w jednym punkcie przyczyni się do zwiększenia zainteresowania mieszkańców Pragi Północ kinematografią.

Pierwsza część cyklu powinna obejmować klasykę kina (np. polskiego - filmy Wajdy, Polańskiego, Kieślowskiego)"Praga w kinie" będzie obejmować filmy kręcone na Pradze, a druga nowości kinowe z ostatnich latz danego roku/ubiegłego roku. Urząd w uzgodnieniu z autorami projektu dokona wyboru repertuaru, który zostanie poddany pod głosowanie mieszkańców. O ostatecznym doborze filmów będą decydować mieszkańcy w plebiscycie internetowym na stronach www Dzielnicy i na Facebooku.Na każdym pokazie poza ekranem i sprzętem audio-video ma być dostępnych od 30 do 50 leżaków dla widzów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Kosztorys realizacji projektu:

Toalety, ochrona, sprzęt (nagłośnienie, projektor, ekran), leżaki, licencje filmowe, popcorn, koce, sprzątanie;
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 80
87 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki