Wydział Kultury dla Dzielnicy Praga-Północ - zmiany z 2020-06-15 09:37:27
Powrót do projektu

Mobilne kino plenerowe dla Pragi

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie

Golędzinów - teren osiedla bl. komunalnych - dz. nr 29/3, w obr. 41811 - 2 projekcje

Park Praski - 3 projekcje

Skwer Żurowskiego - 2 projekcje

Skwer na pl. gen. J. Hallera - 2 projekcje

Osiedle Kijowska - dz. 22/6 w obr. 41407 - 2 projekcje

Boisko (ul. Kotsisa) - dz. ew. nr 93 w obr. 4-18-06 - 2 projekcje

DOSiR przy Kawęczyńskiej - 3 projekcje
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Działki we władaniu m. st. Warszawa

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt zakłada organizację 14 16 pokazów plenerowych filmów w kilku lokalizacjach na Pradze w miesiące wakacyjne - w 6 7 wakacyjnych weekendów - 12 14 seansów po 2 seanse/weekend (sobota/niedziela) w każdej z 6 7 lokalizacji. Dodatkowo seans inauguracyjny na początku wakacji w Parku Praskim, seans końcowy - koniec wakacji w DOSiR przy Kawęczyńskiej.W wakacje, w lipcu i sierpniu, począwszy od weekendu 114-12 5 lipca, a skończywszy na weekendzie 29-30 sierpnia w 6 7 lokalizacjach na Pradze Północ odbędą się pokazy kina plenerowego. W przypadku 4 5 lokalizacji odbędą się 2 pokazy, w przypadku 2 lokalizacji - po 3 pokazy.Pierwsza część cyklu "Praga w kinie" będzie prezentować filmy kręcone na Pradze, a druga nowości kinowe z danego roku/ubiegłego roku. Seans inauguracyjny/końcowy - głosowanie mieszkańców w trakcie realizacji cyklu (w odróżnieniu od wcześniejszego głosowania na filmy prezentowane na 12 14 pokazach).Na każdym pokazie poza ekranem i sprzętem audio-video ma być dostępnych od 30 do 50 leżaków dla widzów.Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt ma na celu umożliwienie mieszkańcom Pragi zapoznania zapoznanie się z nowościami kinowymi oraz klasyką kinafilmami kręconymi na Pradze. Organizacja seansów na terenie całej dzielnicy, a nie tylko w jednym punkcie przyczyni się do zwiększenia zainteresowania mieszkańców Pragi Północ kinematografią.

Pierwsza część cyklu "Praga w kinie" będzie obejmować filmy kręcone na Pradze, a druga nowości kinowe z danego roku/ubiegłego roku. Urząd w uzgodnieniu z autorami projektu dokona wyboru repertuaru, który zostanie poddany pod głosowanie mieszkańców. O ostatecznym doborze filmów będą decydować mieszkańcy w plebiscycie internetowym na stronach www Dzielnicy i na Facebooku.Na każdym pokazie poza ekranem i sprzętem audio-video ma być dostępnych od 30 do 50 leżaków dla widzów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Kosztorys realizacji projektu: Toalety, ochrona, sprzęt (nagłośnienie, projektor, ekran), leżaki, licencje filmowe,toalety, ochrona, leżaki, popcorn, koce, sprzątanie, promocja wydarzenia;
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 87
95 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki