Zespół Rejonu Ogrodniczego 9 w Zarządzie Zieleni - zmiany z 2020-06-22 15:38:42
Powrót do projektu

Łąko-strada na Al. Stanów Zjednoczonych

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Al. Stanów Zjednoczonych od ul. Międzynarodowa do wiaduktu na ul. Saska - 435 m

, ok. 8 m szerokości. Obszar objęty pracami liczy 3480 m2

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt ma na celu stworzenie ogólnodostępnej łąki kwietnej uzupełnionej o tabliczki informacyjne. Łąka jest alternatywą dla nudnych miejskich trawników. Stanie się także domem dla setek owadów i roślin. Łąka poprawi wygląd okolicy obniżając także koszty utrzymania terenów zielonych.
Opis projektu:
Projekt ma na celu stworzenie zgodnie z wytycznymi ogólnodostępnej łąki kwietnej uzupełnionej o tabliczkę informacyjną. Łąka jest alternatywą dla nudnych miejskich trawników. Stanie się także domem dla setek zwierząt i roślin. Łąka poprawi estetykę okolicy zachwycając kolorami i zapachem. Łąki są ponadto ekonomiczne i ich utrzymanie jest tańsze niż trawników. Dodatkowo w pobliżu łąki kwietnej powinna znaleźć się tablica informacyjna prezentująca najważniejsze gatunki roślin na niej obecne i wyjaśniająca jej przeznaczenie podniesie to walor edukacyjny przedsięwzięcia. Tabliczka powinna być mosiężna na stabilnym drewnianym wkopywanym cokole. Miejskie łąki kwietne wykonać można praktycznie na każdej dobrze nasłonecznionej powierzchni, na której nie dominują duże drzewa. Miejska łąka kwietna o odpowiednio dobranym składzie gatunkowym nadaje się także na suche i słabe gleby oraz tereny zdegradowane przez człowieka gdzie ciężko jest utrzymać trawnik. Łąki kwietne są dość trudne do wykonania dlatego warto ich wykonanie konsultować ze specjalistami. Mieszanka powinna zawierać większość roślin pozyskanych z rejonu Mazowsza aby zachować lokalny charakter.Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Łąka będzie cieszącą oko, pachnącą i pożyteczną ozdobą ulicy. Łąka stanie się domem dla setek owadów i roślin, ptaków oraz jeży, które spacerują po okolicy, przyczyni się do zmniejszenia emisji smogu i hałasu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Założenie łąki to koszt ok 35 zł za m2 x 3 480 m2 (zaproponowana powierzchnia łąki) = 121 800,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 100 000
121 800,00 zł

Dokumenty

Załączniki