Autor projektu - zmiany z 2020-01-16 23:14:16
Powrót do projektu

Monitoring na Imieline

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Monitoring będzie zlokalizowany wzdłuż ciągów komunikacyjnych prowadzących z południowego wyjścia ze Stacji Metra Imielin w kierunku ulicy Dereniowej i ulicy Cynamonowej. Ciągi te przebiegają przez park Zielona Oś Ursynowa (w załączniku mapa poglądowa).
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji: Należy dodać, że coraz
Coraz częstsze imprezy masowe na terenach pomiędzy Ratuszem, a Domem Kultury, których ilość z pewnością wzrośnie po zakończeniu budowy tego ostatniego również przemawiają za tym aby zapienić zapewnić stosowny nadzór i monitoring otaczających terenów tak aby działalność kulturalna nie miała negatywnego wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców Imielina.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Przedmiotem projektu jest budowa monitoringu na Imielinie wzdłuż ciągów pieszych przebiegających przez Park Zielona Oś Ursynowa.
Opis projektu:
Przedmiotem projektu jest budowa monitoringu na Imielinie wzdłuż ciągów pieszych rozpoczynających się od południowego wyjścia ze Stacji Metra Imielin i przebiegających przez Park Zielona oś Ursynowa (poglądowa mapa w załączniku).Projekt przewiduje:

15 kamer pomiędzy południowym wyjściem ze Stacji Metra Imielin i ulicą Cynamonową

15 kamer oraz 10 dodatkowych (lub odnowionych) latarni pomiędzy południowym wyjście ze Stacji Metra Imielin a ulicą Dereniową (monitoringiem objęte również okolice Kebabu i innych usług przy ulicy Dereniowej).

Kamery zostaną zamontowane na dotychczasowych latarniach lub nowo-postawionych.

Wybrane zostaną kamery o bardzo wysokiej rozdzielczości dedykowane do pracy przy słabym oświetleniu i w ciemności gdyż główne ich wykorzystanie będzie miało miejsce w godzinach nocnych.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Mieszkańcy Imielina nie mogą w pełni cieszyć się walorami systematycznie rozrastającego się Parku Zielona Oś Ursynowa gdyż ten bardzo atrakcyjnym teren pomiędzy ulicami Cynamonową i ulicą Dereniową stał się również ulubionym miejscem nielegalnego picia alkoholu, awantur, częstych dewastacji, zakłóceń porządku i ciszy nocnej. Bezdomni też docenili walory tego miejsca organizując latem 2019 funkcjonujące przez kilka miesięcy pod oknami Ratusza koczowisko.

Aby ponownie zapewnić bezpieczeństwo i spokój w tej części Ursynowa i zwrócić te tereny mieszkańcom, tak aby bez obaw mogli korzystać z nich również po zmroku jak również bezpiecznie wracać z Metra do domu konieczne jest zainstalowanie profesjonalnego monitoringu oraz gdzie to konieczne uzupełnienie oświetlenia parkowego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
 • poprawa bezpieczeństwa
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
997 001,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • Monitoring do Dereniowej.jpg
 • Monitoring do Cynamonowej.jpg