Koordynator w dzielnicy Ursynów - zmiany z 2020-08-06 14:33:29
Powrót do projektu

BEZPŁATNE LODOWISKA I GÓRKI ŚNIEŻNE W CZASIE ZIMY I LATA - Z BEZPŁATNYM WYPOŻYCZANIEM ŁYŻEW, SPRZĘTU DO NAUKI JAZDY NA ŁYŻWACH ,SANKACH DLA CAŁYCH RODZIN

Bezpłatne lodowiska i górki śnieżne w czasie zimy i lata - z bezpłatnym wypożyczaniem łyżew, sprzętu do nauki jazdy na łyżwach, sankach dla całych rodzin

status: Dopuszczony do głosowania


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1. Przed budynkiem „A” Szkoły Podstawowej nr 340, ul. Lokajskiego 3 - teren zielony obok parkingu przy szkole.

2. Teren obok Dzielnicowego Ośrodka Kultury na Zielonym Ursynowie przy ul. Kajakowej 12b.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Wszyscy latem i zimą mogą korzystać całkowicie bezpłatnie z wypożyczenia sprzętu do jazdy i nauki na łyżwach, jak i zjazdu na wielotorowych górkach.

Instalacje są w pełni ekologiczne biorąc pod uwagę sposób instalacji jak i całego użytkowania. To popularne formy zdrowej aktywności sportowej , które w rekordowym tempie podbijają serca użytkowników.

Opis projektu:
Górki lodowe wraz z lodowiskami to nowoczesne sportowe atrakcje, które oferują wiele korzyści. Oto tylko niektóre z nich:

• Brak kosztów zużycia energii.Atrakcja pokryta lodem syntetycznym nie potrzebuje kosztownych generatorów czy maszyn do funkcjonowania przez co jest w pełni ekologiczna.

Bardzo ważna też jest kwestia bezpieczeństwa, a zaproponowane tego typu urządzenia w /w projekcie posiadają zgodność z normami i przepisami bezpieczeństwa, oraz użytkowania zgodnego z ustawodawstwem europejskim.Ważna też jest:

• Duża rotacja użytkowników. Zjazd z górki lodowej trwa około minuty, co pozwala na stały przepływ m.in dzieci, młodzieży.

• Atrakcja dla całej rodziny. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą korzystać z górki lodowej

i zjeżdżać na sankach razem - równocześnie na kilku torach lub oddzielnie.Realizacja projektu pozwoli na wzbogacenie bazy sportowej w naszej Dzielnicy Ursynów. Dzięki lodowisku będzie można spędzać aktywnie czas na zewnątrz, utrzymując tym samym zdrowy tryb życia w miesiącach zimowych i letnich. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, iż w okresie zimowym większość obiektów otwartych nie może spełniać swoich funkcji, a takie obiekty jak lodowisko w wielu miastach cieszą się znacznym powodzeniem, ściągając do siebie rzesze użytkowników. Lodowiska, dzięki swojej lokalizacji na pewno będą się cieszyć powodzeniem wśród ursynowskich rodzin.

Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Ze względu na mobilny i tymczasowy (sezonowy) charakter instalacji, a także samą formę uprawianej aktywności fizycznej, nie ma możliwości odpowiedniego dostosowania obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Uzasadnienie realizacji projektu:
Zapewnienie możliwości całkowicie bezpłatnego - aktywnego i atrakcyjnego spędzania czasu mieszkańcom Ursynowa. Upowszechnianie sportu i rekreacji oraz zdrowego stylu życia latem i zimą.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • Całe Rodziny

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
A – 1. lokalizacja w okresie letnim:

• Zestaw górka 3 torowa plus lodowisko 98m2 -194 400 zł

• Wynajem na dodatkowy miesiąc - 40 500 zł

• Domek wypożyczalnia na ok. 2 miesiące: 10 125 zł

• Podest do lodowiska na ok. 2 miesiące: 16 200 złRAZEM: dla 2 zestawów: 2 x 261 225 zł = 522 450 zł

2 lokalizacje - okres instalacji ok. 2 miesiące tj. 1 czerwca - 22 lipca).B – 2. lokalizacja w okresie zimowym• Lodowisko 128m2 na 2 miesiące - 82 755 zł

• Domek wypożyczalnia na ok. 2 miesiące: 10 125 zł

• Podest do lodowiska na ok. 2 miesiące: 16 200 zł

• RAZEM: 109 080 zł

Instalacja z myślą o terenie przed SP 340 /front budynku A przed głównym wejściem/ ok. 2 miesiące - 9 listopada – 31 grudniaCzęść 2: Górka 3 torowa na okres ok. 2 miesięcy (9 listopada – 31 grudnia). lokalizacja : jw. przed SP340

Górka: 160 180 zł

Dodatkowy ok. miesiąc: 38 475 zł

Domek na ok. 2 miesiące: 10 125 zł

RAZEM: 208 780 złW cenach jest zawarty: transport, nadzór montażu i demontażu.Obsługa i ochrona infrastruktury podczas jej funkcjonowania - 95 680 zł

Koszt bannerów informujących o realizacji projektu z budżetu obywatelskiego - 700 zł

Wszystkie pozycje szacunkowo- w sumie - 936 690 złW cenie lodowiska znajdują się:

tafla, bandy, łyżwy, ostrzałka, urządzenie do czyszczenia, miś, pingwin, chodzik z siedziskiem, kaski, ochraniacze, chodniki gumowe, akcesoria do montażu.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
936 690,00 zł

Dokumenty

Załączniki