Dział Rejonu Ogrodniczego 2 w Zarządzie Zieleni - zmiany z 2020-06-22 13:26:33
Powrót do projektu

Krzewy wzdłuż alei Reymonta

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Aleja Reymonta na odcinku od ulicy Kasprowicza do ulicy Wólczyńskiej.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Nasadzenie krzewów oraz traw ozdobnych wzdłuż alei Reymonta : -oraz zakup i dostawienie ławek od ulicy Andersena do Wólczyńskiej.
Opis projektu:
Nasadzenie krzewów oraz traw ozdobnych po stronie zachodniej wzdłuż alei Reymonta:

- w pasie środkowym na odcinku od ul. Kasprowicza do ul. Wólczyńskiej (na wysokości nr 28, 30, 32 i 34, w rejonie przejścia dla pieszych na wysokości ul. Shroegera, na szerokim pasie środkowym w rej. Ronda Hutników, na wąskim pasie zieleni na odcinku od Wergiliusza do wjazdu na stację benzynową)

- po stronie wschodniej w rejonie skrzyżowania z ul. Schrogera (v/v skrzyżowania z ul. Wergiliusza, w rej. stacji benzynowej przy Reymonta 40,)

-zakup i dostawienie ławek od ulicy Andersena do Wólczyńskiej.

1. Zakup krzewów i traw ozdobnych ok 10,5 ar

2. Gatunki: forsycja, rokitnik, tawulec, ognik, trzcinnik, berberys, trzcinnik, wydmuchrzyca piaskowa

3. Oczyszczenie terenu: przygotowanie terenu pod sadzenie tj. zdjęcie darni, usunięcie zalegających w niej kamieni lub innych przedmiotów mogących utrudniać sadzenie

4. Nawiezienie ziemi żyznej

6. Posadzenie roślin i ściółkowanie korą powierzchni rabat

7. Podlewanie, pielenie, cięcia pielęgnacyjne

8. Dostawienie ok. 6 ławek, takich samych kolorystyce i w wyglądzie, jak te już postawione kilka lat temu w ramach BP w miejscach, gdzie ich nie było oraz uzupełnienie ławek, które zostały ukradzione (2 szt.) tj. na odcinku od ul. Kasprowicza do ul. Wólczyńskiej. Uwagi dotyczące kosztorysu: Sadzenie krzewów (cena sadzenia wraz z materiałem - ogólnie przyjęta- rozstawa 500 szt./1ar) na powierzchni 10,5 ar- 126 000 zł (brutto); Zakup i montaż ławki z oparciem i podłokietnikami-2000 zł X 6 szt.= 12000 zł Projekt generuje koszty w kolejnych latach w tym: 1 rok pielęgnacji krzewów (10,5 ar)- 13 650 zł;Ostateczna lokalizacja oraz dokładna ilość nasadzeń zostanie wskazana po opracowaniu projektów wykonawczych (po uprzednim uzgodnieniu z Autorem projektu).

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Aleja Reymonta po przebudowie nabrała nowego wyglądu i znaczenia jako ciągu komunikacyjnego łączącego Bielany z Bemowem od strony południowej i Białołęką, Łomiankami, Targówkiem od strony Północnej, dlatego ważne jest, aby pojawiła się uporządkowana zieleń w postaci krzewów oraz ławki, których nadal brakuje po stronie nieparzystej. Zieleń stanowić będzie brakujące wykończenie alei Reymonta po jej przebudowie. Posadzone krzewy będą atrakcyjne nie tylko wizualnie, ale też będą pochłaniały metale ciężkie i zanieczyszczenia pyłowe, których nie brakuje w pasie drogowym. Skupienia niektórych gatunków krzewów będą stanowić schronienie dla mniejszych gatunków ptaków i miejsce ich gniazdowania. W wąskich pasach zastosowano rośliny wyjątkowo odporne na zasolenie i trudne warunki miejskie, takie jak rokitnik oraz wydmuchrzyca piaskowa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • ochrona środowiska
  • pomoc społeczna
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • wszyscy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Nasadzenie krzewów liściastych wraz z przygotowaniem terenu, mulczowaniem(m2):

- 150zł/m2*1050m2= 157 500 z brutto

- koszt zakupu i montażu ławek: 1 500 zł/szt.*6 szt.= 9000 zł brutto

- tablica informacyjna z logo BO: 1000zł/szt.*2 szt.= 2000zł brutto

RAZEM: 168 500 zł brutto

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 151
168 500,00 zł

Dokumenty

Załączniki