Koordynator w Zarządzie Oczyszczania Miasta - zmiany z 2020-06-24 10:58:46
Powrót do projektu

Czyste śmietniki w Śródmieściu

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie: kosze przy następujących przystanki tramwajowe, autobusowe i przy wyjściach z metra:
Kosze na przystankach tramwajowych, autobusowych jak i w otoczeniu stacji metra na trasie Metro Politechnika, Centrum, Dw. Centralny, Metro Świętokrzyska, Plac Bankowy, Metro Ratusz Arsenał.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji: projekt obejmuje mycie
Projekt zakłada umycie 240 koszy na śmieci zlokalizowanych na przystankach tramwajowych, autobusowych oraz , jak i w otoczeniu stacji metra (okolice stacji na trasie Metro Politechnika, Centrum, Dworzec Dw. Centralny, Świętokrzyska, Plac Bankowy, Metro Ratusz Arsenał) .

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
W Warszawie znajduje się około 12 26 tys. koszy przyulicznych. W większości są to nierzucające się w oczy kosze z szarego betonu. Celem projektu jest wyczyszczenie metodą gorącej pary najbrudniejszych koszy na śmieci w dzielnicy Śródmieście znajdujących się przy głównych przystankach komunikacji miejskiej od Metra Politechnika do Metra Ratusz Arsenał
Opis projektu:
Celem projektu jest wyczyszczenie metodą gorącej pary najbrudniejszych koszy na śmieci w dzielnicy Śródmieście, w podanych w projekcie lokalizacjach. Mycie odbyłoby się metodą gorącej pary: ekologiczną, a zarazem skuteczną metodą usuwającą uciążliwy, zaschnięty brud i kurz. Proponowane lokalizacje przy przystankachPrace odbyłoby się w sprawdzonej przez służby oczyszczania miasta technologii wykorzystującej gorącą wodę i atestowane, biodegradowalne środki czyszczące podawane przy użyciu myjki ciśnieniowej, co pozwala usunąć z koszy zabrudzenia komunikacyjne i pokonsumpcyjne. Proponowane lokalizacje kosze przy przystankach i okolicy: Metro Politechnika, Centrum, Dw. Centralny, Świętokrzyska, Plac Bankowy, Metro Ratusz Arsenał.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Warszawskie śmietniki uliczne to mocno zaniedbany element przestrzeni publicznej. Są one opróżniane ze śmieci, ale nie czyszczone na zewnątrz. Czyste śmietniki zmieniłyby pozytywnie odbiór przestrzeni w mocno zabrudzonym rejonie przystanków w najczęściej uczęszczanych miejscach Śródmieścia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu: umycie
Umycie 240 koszy na śmieci to koszt 30000,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki