Koordynator w Dzielnicy Rembertów - zmiany z 2020-02-05 12:57:05
Powrót do projektu

Rembertowskie warsztaty ceramiczno-kulinarne

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury "Rembertów", al. Komandosów 8 04-485 WArszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dom Kultury posiada odpowiednie pomieszczenia do postawienie koła garncarskiego. Jednocześnie na terenie Domu Kultury jest odrębne pomieszczenie kuchni, gdzie odbywają sie zajęcia.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Połączone warsztaty ceramiki i kulinarne. W ramach projektu zostanie zorganizowanych 10 spotkań warsztatowych, składających się z 2 części każde. Uczestnicy wykonają ceramiczne naczynia, które będą służyły do przygotowywanych w ramach zajęć potraw. W ramach projektu zostanie zakupione koło garncarskie oraz materiały do wykonywania ceramiki, jak również produkty spożywcze do przygotowania potraw.
Opis projektu:
Połączone warsztaty ceramiki i kulinarne.

W ramach projektu zostanie zorganizowanych 10 spotkań warsztatowych, składających się z 2 części każde. Każde ze spotkań zostanie zorganizowane dla 2 grup uczestników. W warsztatach mogą wziąć udział dzieci, o wieku uczestników decydują organizatorzy warsztatów w Domu Kultury. Pierwsza część warsztatów to zajęcia ceramiczne, podczas których będą wykonywane naczynia. Druga część warsztatów to zajęcia kulinarne podczas których będzie można przygotować posiłki odpowiednie do naczyń wykonywanych podczas zajęć ceramicznych.W ramach projektu planowane jest zakupienie koła garncarskiego oraz odpowiedniego szkliwa do gastronomii. Koło powinno być ciche i posiadać napęd bezpośredni (bez pasów). W kole wbudowany powinien być przełącznik kierunku toczenia (lewo/prawo) oraz dołączony pedał do płynnej regulacji, z utrzymaniem żądanej prędkości. Powinna istnieć możliwość regulacji wysokości nóg, dzięki czemu kolo będzie używane tradycyjnie lub ustawiane na stole. Waga koła nie powinna przekraczać 70 kg, o średnicy talerza nie przekraczającej 400 mm, o zasilaniu 230 V i mocy silnika 400 W. Koło, z uwagi na swoją wagę, zostanie umieszczone w pomieszczeniu o odpowiedniej nośności, np. na parterze budynku Domu Kultury, w pomieszczeniu z dostępem do prądu i bieżącą wodą, umożliwiającą bezpieczne korzystanie z koła garncarskiego.

W trakcie zajęć ceramicznych będą wykonywane kubki, talerze, koszyczki na chleb, miski itp. Po ich wypaleniu naczynia będą służyły do zaprezentowania potraw dokonywanych w ramach warsztatów kulinarnych.W ramach projektu sugeruje się wykonanie (ceramika/kulinarne):

- misek / sałatek

- koszyczków na chleb /chlebów lub paluchów chlebowych

- talerzy płaskich / ciastek

- kubków / zup kremów

- talerzy głębokich / nowalijek

- garnuszków / potrawek lub gulaszy.W ramach projektu uczestnicy warsztatów otrzymają zeszyty/książki kucharskie, do samodzielnego uzupełniania przepisami, w których będą mogli zapisywać receptury poznane podczas warsztatów lub wklejać przepisy uzyskane podczas warsztatów. Książki kucharskie będą zaopatrzone w logo Budżetu Obywatelskiego, warsztatów/Domu Kultury.Wyliczenia kosztorysowe:

- koło garncarskie: 7500 zł

- szkliwo do gastronomii (20 op x 1 kg): 1400 zł

- glina do warsztatów (20 op. x 10 kg): 600 zł

- produkty spożywcze: 1000 zł

- materiały pozostałe: 4000 zł
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Warsztaty ceramiczne jak i zajęcia kulinarne cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Połączenie tych dwóch zajęć pozwoli na praktyczne wykorzystywanie wykonywanych prac podczas jednych zajęć podczas prezentacji wyników kulinarnych przygód. Zakup koła garncarskiego pozwoli na rozszerzenie oferty zajęć Domu Kultury "Rembertów"

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki