Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2020-06-24 09:35:24
Powrót do projektu

Skatepark i Pumptrack Sadyba

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Działka 16, obręb 10516 stare korty przy ulicach Spalska/Sobieskiego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Skatepark i pumptrack - miejsce do jazdy na rowerach, deskorolkach, rolkach i hulajnogach. Miejsce spędzania czasu na świeżym powietrzu i rozwoju fizycznego dla dzieci i młodzieży.
Opis projektu:
Skatepark to betonowy plac lub niecka z przeszkodami do wykonywania ewolucji na deskorolce, rolkach, hulajnodze lub rowerze. Pumptrack najprościej mówiąc to rowerowy plac zabaw. Pomysł zakłada budowę dwóch obiektów łącznie, zapętlonego ziemno-asfaltowego toru rowerowego typu pumptrack o łącznej długości około 170 m/b zajmującego powierzchnię ok. 1000-1200 m² oraz skateparku o powierzchni około 400-500m². Powierzchnia skateparku pokryta jest betonem, powierzchnia pumptracku przeznaczona do jazdy pokryta jest asfaltem, część ziemna zostanie obsiana trawą. Skateprak służy do jazdy i wykonywania ewolucji na deskach, rolkach, hulajnogach i rowerach, natomiast pumptrack służy do płynnej jazdy po łagodnych muldach (górkach i dołkach) bez konieczności pedałowania oraz do skakania na rowerach. Tor jest dostosowany zarówno do dużych jak i mniejszych dziecięcych rowerów. Z toru mogą korzystać również osoby na deskorolkach, rolkach lub hulajnogach. Nowoczesna nawierzchnia zapewnia cichą i bezpieczną jazdę. Tor bezpiecznie można pokonywać zarówno z małą, jak i bardzo dużą prędkością, na co pozwala jego konstrukcja i ukształtowanie. Idealne miejsce do doskonalenia techniki jazdy i spożytkowania nadmiaru energii, a nawet organizowania zawodów sportowych. Tor pod gołym niebem, nieogrodzony, dostępny od świtu do zmierzchu. Projekt obejmuje ławki do odpoczynku wkomponowane w istniejące zadrzewienie oraz stojak na rowery. Projekt zakłada utrzymanie i wkomponowanie w obiekt istniejących drzew lub krzewów.

Koszt wybudowania poszczególnych obiektów to ok 400 tys. zł pumptrack i ok. 300 tys. zł skatepark.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
W dzisiejszych czasach, kiedy zabudowuje się każdy wolny skrawek blokami i biurowcami coraz trudniej o miejsca rekreacji dla młodzieży w mieście. Tym bardziej, że coraz trudniej nam się oderwać od ekranów telefonów i komputerów, powinno nam zależeć na tworzeniu miejsc do spędzania czasu na powietrzu, sprzyjających rozwojowi fizycznemu. Niektóre dzielnice już postawiły na tego typu obiekty, ale jest ich zdecydowanie za mało, a dla mieszkańców sąsiednich dzielnic korzystanie z tych obiektów stanowi nie lada wyzwanie logistyczne, zwłaszcza jeśli chcemy wybierać się tam z naszymi dziećmi. I tak jak każda dzielnica powinna mieć bieżnie do biegania, boiska do koszykówki czy piłki nożnej, tak samo powinniśmy stawiać na miejsca do jazdy na rowerach i innych miejskich "pojazdach", gdzie młodzież i dzieci mogą podnosić swoje umiejętności i sprawność fizyczną. Obiekty typu pumptrack i skatepark stanową miejsce sportu i rekreacji oraz spotkań dla całych rodzin. Dzięki swobodnemu dostępowi może służyć nie tylko lokalnej społeczności, ale być atrakcją dla całej dzielnicy i południowej części Warszawy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
opracowanie dokumentacji projektowej - 30000,00

przygotowanie terenu budowy - 250000,00

zagospodarowanie terenu - 798000,00

obiekty pomocnicze - 93000,00

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 171 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • pumptrak w Gorlicach.jpg
  • skatepark Oława.jpg
  • pumptrack Warszawa Wola.jpg
  • przykładowe koncepcje pumptrack.png
  • pumptrack Nowy Sącz.jpg