Koordynator w Zarządzie Zieleni - zmiany z 2020-06-20 09:14:13
Powrót do projektu

Zielony Mokotów - nowe drzewa antysmogowe wzdłuż Alei Polski Walczącej

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
wzdłuż Alei Polski Walczącej w pasie zieleni o szerokości ok. 1,5 metra, na odcinku ok. 100 metrów na wysokości Osiedla Bluszczańska (ul. Batalionu AK Karpaty 5, 5a i 5b) lub w najbliższym miejscu wskazanym przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawy
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt przewiduje zasadzenie nowych 15-20 drzew o wysokich zdolnościach oczyszczających powietrze wzdłuż Alei Polski Walczącej , co przyczyni się do walki ze smogiem, zwiększy ilość i jakość zieleni miejskiej, podniesie walory estetyczne terenu, ograniczy hałas i uczyni nasze miejsce zamieszkania bardziej zielonym i przyjemnym.
Opis projektu:
Zazieleńmy Mokotów i zasadźmy nowe drzewa wzdłuż Alei Polski Walczącej, które pozwolą oczyścić powietrze i przyczynią się do walki ze smogiem. Zwiększenie ilości i jakość zieleni miejskiej zdecydowanie podniesie walory estetyczne terenów przyulicznych, ograniczy słyszalny hałas tworząc naturalny ekran akustyczny, a także wpłynie na zdrowie i komfort życia mieszkańców.

Projekt przewiduje zasadzenie 15-20 nowych drzew o wysokich zdolnościach oczyszczających powietrze w pasie zieleni o szerokości ok. 1,5 metra, na odcinku ok. 100 metrów na wysokości Osiedla Bluszczańska (adres: ul. Batalionu AK Karpaty 5, 5a i 5b).

Wśród proponowanych drzew są te gatunki, które najbardziej efektywnie wychwytują kurz i pyły podnoszące się z pasów drogowych. Są to np. platan klonolistny, jesion wyniosły, robinia akacjowa, klon polny, lipa drobnolistna o sugerowanych obwodach pnia 16-18 cm.

Ostateczna ilość i gatunek drzew oraz ich wielkość zostanie określona w chwili realizacji, zgodnie z decyzją Zarządu Zieleni m. st. Warszawy i dostępnymi w ramach projektu środkami.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt umożliwi zwiększenie ilości i jakości zieleni miejskiej, co będzie miało znaczenie w zakresie oczyszczania powietrza i walki ze smogiem, ograniczy hałas, złagodzi upały, podniesie walory estetyczne terenów publicznych oraz wpłynie na zdrowie i komfort życia mieszkańców.Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
20 szt. drzew x 1600 zł/ szt. = 32 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 40
32 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • IMG_20200113_105814_BURST001_COVER_resized_20200113_105221851.jpg