Koordynator w Dzielnicy Rembertów - zmiany z 2020-07-10 12:17:34
Powrót do projektu

Teqball w Rembertowie

status: Trwa ocenaOceniony negatywnie


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Działki 25 lub 35 obręb 30919 przy ul. Strażackiej na Starym Rembertowie
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Duża, niezagospodarowana przestrzeń publiczna umożliwiająca postawienie dwóch boisk do gry wraz ze stołem. Możliwe podłączenie do miejskiej sieci oświetlenia.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada budowę boiska do gry w teqball wraz z zakupem stołu do gry. W ramach projektu powstanie także oświetlenie boiska oraz tablica z zasadami gry oraz tablica punktacyjna.
Opis projektu:
Stół Teqball to wielofunkcyjny sprzęt sportowy, fani różnych dyscyplin sportowych znajdą coś dla siebie. Teqball poprzez swój nowoczesny wygląd przyciąga nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Stół jest również przystosowany dla osób niepełnosprawnych.Stół do Teqball jest wielofunkcyjny i pozwala na uprawianie aż 5 różnych dyscyplin sportowych w jednym miejscu. Sporty jakie można uprawiać na stole Teqball to:

- Teqball (siatkonoga)

- Teqvoly (siatkówka)

- Qatch (piłka ręczna)

- Teqpong (tenis stołowy)

- Teqis (odmiana tenisa stołowego)Wielkość jednego boiska to 12 metrów szerokości na 14 metrów długości. W połowie boiska znajduje się linia rozgraniczająca pola zawodników. W odległości 2 metrów od krańca stołu znajduje się linia "serwisowa".Wyposażenie boiska

- stół do teqball (12.500 zł)

- nawierzchnia (250 zł m2) z trawy syntetycznej, granulatu gumowego lub betonowej wylewki z niezmywalnymi liniami rozgraniczającymi i serwisowymi z innej barwy nawierzchni. Linie nie mogą być malowane. Boisko musi umożliwiać odbijanie się piłki (42.000 zł)

- oświetlenie podłączone do miejskiego systemu oświetlenia, 2 latarnie z oświetleniem LED, kabel zasilający (20.000 zł)

- piłko-chwyty (175 zł mb) (4000 zł)

- tablica z zasadami (750 zł)

- tablica do zapisywania wyników z przekładkami (1500 zł)W ramach projektu zakłada się jedno wydarzenie plenarne, na które zostaną zaproszeni polscy zawodnicy biorący udział w mistrzostwach świata w Teqball oraz Polski Związek Teqball (PZTEQ), aby zaprezentować mieszkańcom zasady gry w praktyce. W ramach wydarzenia zaplanowane jest zakupienie wody do picia dla uczestników oraz zdrowych posiłków ze świeżych owoców i warzyw. Wydarzenie będzie zorganizowane w ciepłych miesiącach (maj/czerwiec) aby zachęcić mieszkańców do wypoczynku na świeżym powietrzu.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Stół Teqball to wielofunkcyjny sprzęt sportowy, fani różnych dyscyplin sportowych znajdą coś dla siebie. Teqball poprzez swój nowoczesny wygląd przyciąga nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Stół jest również przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Wzbogacenie istniejącej bazy sportowo-rekreacyjnej Dzielnicy oraz oferty sportowej dla mieszkańców m.st. Warszawy

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
82000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
82 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki