Zarząd Zieleni - zmiany z 2020-06-19 16:45:54
Powrót do projektu
Tartanowa ścieżka

Ścieżka biegowa na Polach Mokotowskich

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pola Mokotowskie (północno-zachodnia część parku)

Dla celów pozytywnej weryfikacji wniosku zgadzam się na inną lokalizację ścieżki oraz zmianę jej długości.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Położenie na terenie parku tartanowej ścieżki biegowej umożliwiającej dzieciom, młodzieży, dorosłym i osobą starszym bieganie po przyjaznej nawierzchni w parku pełnym zieleni
Opis projektu: Projekt zakłada powstanie około 300 metrowej (300 metrów długość, ok 1,2 m szerokość) tartanowej ścieżki dla biegaczy umiejscowionej w północno-zachodniej części parku, biegnącej równolegle, jak ul. Rokitnicka, skręcającej na południe przy pomniku Szczęśliwego Psa, zawracając na zachód dookoła Pubu Lolek, zamykając okrąg. Dla celów pozytywnej weryfikacji wniosku zgadzam się na inną lokalizację ścieżki oraz zmianę jej długości
Proponowana ścieżka do przebudowy dla biegaczy biegnie od restauracji Jeff’s istniejącą alejką odchodzącą od strony płd. od głównej, tranzytowej drogi biegnącej przez całą długość Pola Mokotowskiego, mijając pub Lolek od płd. a dalej do skrzyżowania z alejką biegnącą prostą linią w kierunku płn.-wsch. po zachodniej stronie stawu. Tak wyznaczona alejka biegowa ma długość ok. 390 m. W trakcie remontu tej alei wskazane byłoby również wymienić na tym odcinku małą architekturę oraz sieć energetyczną. Ścieżka byłaby zrealizowana w nawierzchni mineralnej, naturalnie stabilizowanej, korzystnej dla sąsiadującej ze ścieżką roślinności. Kolorystyka ścieżki byłaby ceglastoczerwona - nawiązująca do kolorystyki nawierzchni sportowych.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Z roku na rok w Warszawie przybywa osób, które zaczynają regularnie biegać. Sport wpływa pozytywnie zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne mieszkańców miasta. Na terenie dzielnicy Ochota znajduje się kilka parków, które są często odwiedzane przez biegaczy. Nie brakuje zatem miejsca do biegania, ale brakuje odpowiedniego podłoża. Tartan dzięki swoim amortyzującym właściwością znacznie lepiej nadaje się do biegania niż asfalt (jest bardziej przyjazny dla stawów biegaczy).

Utworzenie tartanowych kolejnych ścieżek biegowych mogłoby pomóc dotychczasowym biegaczom uniknąć niepotrzebnych kontuzji oraz zachęcić nowe osoby do aktywności fizycznej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Całkowity koszt projektu 400 000 zł (275 000 zł - ścieżka + rozbiórka starej nawierzchni i 125 000 zł infrastruktura związana ze ścieżką)
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 220
400 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki