Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Rembertów - zmiany z 2020-04-21 11:31:45
Powrót do projektu

Warsztaty z robotyki dla dzieci

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Koniecpolska 14 - Dom Kultury "Wygoda"
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Cykl warsztatów w ilości siedem spotkań z programowania i robotyki LEGO przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat, które będą się odbywać w Domu Kultury "Wygoda". Warsztaty poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy animatorzy. Każde z zajęć trwać będą 1,5 godziny.
Opis projektu:
Cykl warsztatów w ilości siedem spotkań z programowania i robotyki LEGO przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Ilość osób w grupie: max. 20. Zajęcia odbywać się będą w Domu Kultury "Wygoda" (dom kultury przeprowadzi zapisy). Warsztaty poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy animatorzy. Proponowane warsztaty będą sposobem na urozmaicenie szkolnych lekcji.

Dzieci podczas warsztatów budują robota według przygotowanego scenariusza lekcji, a następnie uczą się go ożywiać, czyli programować, tak aby samodzielnie wykonał misję np. znalazł wyjście z labiryntu, pokonał tor przeszkód, przewiózł ładunek itp. Podczas zajęć zostaną pokazane tajniki programowania oraz zasady logiki poprzez tworzenie własnych gier. Dom Kultury "Wygoda" dysponuje salą widowiskową, w której mogą odbywać się zaproponowane warsztaty z robotyki oraz posiada stoliki, krzesła i rzutnik niezbędne do poprowadzenia warsztatów. Koszt projektu to: poprowadzenie jednych warsztatów z robotyki wraz z potrzebnymi materiałami to 1600 zł brutto x 7 spotkań (dla 7 grup), koszty promocji 500 zł
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Zapoznanie dzieci z nauką poprzez zabawę z pewnością zaprocentuje w przyszłości i może zwiększyć ich szanse na zdobycie sukcesów edukacyjnych. Uczestnicy warsztatów będą mogli zdobyć umiejętność pracy zespołowej, rozwiązywania problemów jakie mogą się pojawić z programowaniem. Poznają różne rodzaje programowania począwszy od Scratch a skończywszy na C++. Zapoznają się z tajnikami programowania oraz zasadami logiki poprzez tworzenie własnych gier.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Kosztorys:

organizacja warsztatu z robotyki wraz z potrzebnymi materiałami to 1600 zł

1600 zł x 7 spotkań (dla 7 grup) = 11 200 zł

Koszty promocji: 500 zł

Całkowity koszt: 11 700 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
11 700,00 zł

Dokumenty

Załączniki