Autor projektu - zmiany z 2020-01-21 19:38:21
Powrót do projektu

Kino w BOK Głębocka

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Sala widowiskowa w filii Białołęckiego Ośrodka Kultury, ul. Głębocka 66
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Na wyposażeniu filii Białołęckiego Ośrodka Kultury przy Głębockiej 66 znajduje się już część sprzętu przygotowana pod działalność kina - konstrukcja pod montaż ekranu, procesor dźwięku, wzmacniacze oraz głośniki surround.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Kino bez reklam.

Kino przyjazne rodzicom.

Kino z porankami dla dzieci.

Kino ciekawych ludzi.

Kino w BOK Głębocka – kino inne niż wszystkie!
Opis projektu:
Wykorzystanie uśpionego obecnie potencjału sali widowiskowej na ponad 350 osób w filii BOK przy ul. Głębockiej 66 poprzez doposażenie w niezbędny sprzęt do profesjonalnych projekcji filmowych.

Rozszerzenie repertuaru o pokazy kinowe pozwoliłoby lepiej wykorzystać możliwości obiektu (obecnie BOK organizuje kilkanaście ogólnodostępnych wydarzeń w miesiącu, na Głębockiej odbywają się zaledwie 2-3).

Oprócz nowości kinowych i filmów dla dzieci, chętnie widzielibyśmy również bardziej ambitne kino, pokazy filmowe i spotkania z młodymi reżyserami, podróżnikami, sportowcami, ciekawymi ludźmi.

W ramach uatrakcyjnienia czasu spędzanego na świetlicach szkolnych proponujemy bezpłatne poranki kinowe dla dzieci. Uczniowie mogliby również oglądać ekranizacje lektur szkolnych w ramach omawiania różnic pomiędzy wersją książkową a filmową.

W odróżnieniu od komercyjnych ofert, BOK dzięki programowi „Wychodzę z rodzicami” umożliwiłby skorzystanie z kina młodym rodzicom, którzy mogliby pozostawić swoje pociechy na terenie ośrodka pod profesjonalną i bezpłatną opieką, co ma już miejsce w przypadku koncertów i przedstawień teatralnych.

Kino stanowiłoby także bardziej dostępną formę rozrywki niż teatr, koncert czy kabaret, które są jedynymi wydarzeniami dostępnymi obecnie, a nie wszystkich na nie stać – bilety kinowe są kilkukrotnie tańsze (15 złotych vs 80-120 złotych).

Potrzebę utworzenia kina stacjonarnego wyrazili mieszkańcy zarówno podczas konsultacji społecznych w sprawie „programu kulturalnego nowej placówki Białołęckiego Ośrodka Kultury przy Głębockiej 66” (2016 rok) oraz w poprzednich edycjach budżetu partycypacyjnego, gdzie projekt Kinołęka cieszył się dużym zainteresowaniem - 620 głosów (2016 rok), 443 (2017 r.) oraz 537 (2018 r.).Plan projekcji kinowych:

1. Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 - poranki dla dzieci ze świetlicy szkolnej (bezpłatne) - 15h/tygodniowo

2. BOK wygospodaruje jeden dzień w tygodniu, np. "filmowa środa" na 2-3 pokazy filmowe w godz. 16.00-22.00 (odpłatne) - 6h/tygodniowo

3. W pozostałe dni tygodnia (np. pon/wt/czw/pt) pokaz filmowy od godz. 20.00-22.00 (odpłatne)- 8h/tygodniowo

4. W wolne soboty/niedziele (zakładamy 2-4 w miesiącu), kiedy nie ma teatru/koncertu/itp., pokazy filmowe 4/dzień (odpłatne).

Jeżeli kino sprawdzi się, a w przyszłości pojawią się nowe możliwości lokalowe na zajęcia BOK, to byłaby możliwość rozszerzenia repertuaru kina.Cele:

1. Ożywienie filii BOK poprzez zwiększenie ilości ogólnodostępnych wydarzeń.

2. Integracja okolicznych mieszkańców, w tym młodych rodziców w ramach dedykowanego programu „wychodzę z rodzicami”.

3. Uatrakcyjnienie pobytu w ramach zajęć świetlicowych uczniom z najliczniejszej szkoły podstawowej w kraju.

4. Spotkania i projekcje filmów młodych reżyserów, podróżników, sportowców itp.Kosztorys:

- projektor lampowy z serwerem: 250 000 zł

- ekran kinowy kasetowy: 120 000 zł

- system nagłośnienia: 86 50 000 zł

- "wychodzę z rodzicami" 20 cykli: 7 200 zł (opieka animatorów)

- licencje 30 filmów: 0 zł (podział 50:50 z dystrybutorem ze sprzedaży biletów)

Łącznie: 463 427 200 zł
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Najlepszym uzasadnieniem są słowa Pani Dyrektor Karoliny Adelt-Paprockiej z maja 2018 roku:

„Cieszymy się, że na wschodniej Białołęce mieszka tylu kinomaniaków. Kino w BOK-u przy Głębockiej 66 byłoby doskonałym uzupełnieniem tego działającego już od 3,5 roku na Tarchominie. Mielibyśmy kolejną przestrzeń na działania kulturalne i edukacyjne dla naszych odbiorców - szczególnie dla najmłodszych z nich. To w końcu na Zielonej Białołęce rodzi się najwięcej nowych warszawiaków. Na pewno zrobilibyśmy drugą odsłonę poranków filmowych dla dzieci, prezentowalibyśmy filmy w ramach cyklu "Wychodzę z rodzicami" i realizowalibyśmy inne projekty, które byłyby uzgodnione z mieszkańcami. Kino na Głębockiej stanowiłoby też naturalną konkurencję dla położonego niedaleko multipleksu”.

[maj 2018] Źródłoźródło: https://tustolica.pl/kolejne-kino-na-bialolece-konkurencja-dla-multipleksu_77204]Na wyposażeniu filii Białołęckiego Ośrodka Kultury znajduje się już część sprzętu przygotowana pod działalność kina - konstrukcja pod montaż ekranu, procesor dźwięku, wzmacniacze oraz głośniki surround. Projekt umożliwi doposażenie sali widowiskowej w niezbędny sprzęt kinowy , w tym uzupełnienie systemu nagłośnienia, tworząc tym samym pierwsze kino stacjonarne na terenie Zielonej Białołęki w bezpośrednim sąsiedztwie największej szkoły podstawowej w kraju (SP356) oraz wielotysięcznych osiedli Lewandów, Derby i Brzeziny.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • rozrywka
 • integracja
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 463
427 200,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • widok_scena_01.jpg
 • ekran_rolowany_kaseta.jpg