Autor projektu - zmiany z 2020-01-21 21:00:21
Powrót do projektu

Kino w BOK Głębocka

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Sala widowiskowa w filii Białołęckiego Ośrodka Kultury, ul. Głębocka 66
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Na wyposażeniu filii Białołęckiego Ośrodka Kultury przy Głębockiej 66 znajduje się już część sprzętu przygotowana pod działalność kina - konstrukcja pod montaż ekranu, procesor dźwięku, wzmacniacze oraz głośniki surround.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Kino bez reklam.

Kino przyjazne rodzicom.

Kino z porankami dla dzieci.

Kino ciekawych ludzi.

Kino w BOK Głębocka – kino inne niż wszystkie!
Opis projektu:
Wykorzystanie uśpionego obecnie potencjału sali widowiskowej na ponad 350 osób w filii BOK przy ul. Głębockiej 66 poprzez doposażenie w niezbędny sprzęt do profesjonalnych projekcji filmowych. RozszerzenieNajważniejsze założenia:

1) Lepsze wykorzystanie możliwości obiektu BOK poprzez rozszerzenie repertuaru o pokazy kinowe pozwoliłoby lepiej wykorzystać możliwości obiektu (obecnie BOK organizuje kilkanaście ogólnodostępnych wydarzeń w miesiącu, na Głębockiej odbywają się zaledwie 2-3). Oprócz nowości kinowych i filmów dla dzieci, chętnie widzielibyśmy również bardziej ambitne kino, pokazy filmowe i spotkania z młodymi reżyserami, podróżnikami, sportowcami, ciekawymi ludźmi. W .

2) Bezpłatne poranki kinowe w ramach uatrakcyjnienia czasu spędzanego na świetlicach szkolnych proponujemy bezpłatne poranki kinowe dla dzieci. Uczniowie mogliby również oglądać ekranizacje lektur szkolnych w ramach omawiania różnic pomiędzy wersją książkową a filmową. W odróżnieniu od komercyjnych ofert, BOK dzięki programowi „Wychodzę z rodzicami” umożliwiłby skorzystanie z kina młodym rodzicom, którzy mogliby pozostawić swoje pociechy na terenie ośrodka pod profesjonalną i bezpłatną opieką, co ma już miejsce w przypadku koncertów i przedstawień teatralnych. Kino stanowiłoby także bardziej dostępną formę rozrywki niż teatr, koncert czy kabaret, które są jedynymi wydarzeniami dostępnymi obecnie, a nie wszystkich na nie stać – bilety kinowe są kilkukrotnie tańsze (15 złotych vs 80-120 złotych)przez dzieci na świetlicy.

3) Kino przyjazne młodym rodzicom, z możliwością pozostawienia pociech pod bezpłatną opieką animatorów.

4) Zwiększenie dostępności do rozrywki poprzez tanie bilety do kina (nie wszystkich stać na wejściówki na koncert czy teatr).

5) Dostęp do ambitnego kina europejskiego, pokazów filmowych i spotkań z młodymi reżyserami, podróżnikami, sportowcami, ciekawymi ludźmi.Potrzebę utworzenia kina stacjonarnego wyrazili mieszkańcy zarówno podczas konsultacji społecznych w sprawie „programu kulturalnego nowej placówki Białołęckiego Ośrodka Kultury przy Głębockiej 66” (2016 rok) oraz w poprzednich edycjach budżetu partycypacyjnego, gdzie projekt Kinołęka cieszył się dużym zainteresowaniem - 620 głosów (2016 rok), 443 (2017 r.) oraz 537 (2018 r.).Plan projekcji kinowych:

1. ) Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 - poranki dla dzieci ze świetlicy szkolnej (bezpłatne) - 15h/tygodniowo

2. ) BOK wygospodaruje jeden dzień w tygodniu, np. "filmowa środa" na 2-3 pokazy filmowe w godz. 16.00-22.00 (odpłatne) - 6h/tygodniowo

3. ) W pozostałe dni tygodnia (np. pon/wt/czw/pt) pokaz filmowy od godz. 20.00-22.00 (odpłatne)- 8h/tygodniowo

4. ) W wolne soboty/niedziele (zakładamy 2-4 w miesiącu), kiedy nie ma teatru/koncertu/itp., pokazy filmowe 4/dzień (odpłatne).

Jeżeli kino sprawdzi się, a w przyszłości pojawią się nowe możliwości lokalowe na zajęcia BOK, to byłaby możliwość rozszerzenia repertuaru kina.Cele:

1. ) Ożywienie filii BOK poprzez zwiększenie ilości ogólnodostępnych wydarzeń.

2. ) Integracja okolicznych mieszkańców, w tym młodych rodziców w ramach dedykowanego programu „wychodzę z rodzicami”.

3. ) Uatrakcyjnienie pobytu w ramach zajęć świetlicowych uczniom z najliczniejszej szkoły podstawowej w kraju.

4. ) Spotkania i projekcje filmów młodych reżyserów, podróżników, sportowców itp.Kosztorys:

- projektor lampowy z serwerem: 250 000 zł

- ekran kinowy kasetowy: 120 000 zł

- system nagłośnienia: 50 000 zł

- "wychodzę z rodzicami" 20 cykli: 7 200 zł (opieka animatorów)

- licencje 30 filmów: 0 zł (podział 50:50 z dystrybutorem ze sprzedaży biletów)

Łącznie: 427 200 zł
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Najlepszym uzasadnieniem są słowa Pani Dyrektor Karoliny Adelt-Paprockiej z maja 2018 roku:

„Cieszymy się, że na wschodniej Białołęce mieszka tylu kinomaniaków. Kino w BOK-u przy Głębockiej 66 byłoby doskonałym uzupełnieniem tego działającego już od 3,5 roku na Tarchominie. Mielibyśmy kolejną przestrzeń na działania kulturalne i edukacyjne dla naszych odbiorców - szczególnie dla najmłodszych z nich. To w końcu na Zielonej Białołęce rodzi się najwięcej nowych warszawiaków. Na pewno zrobilibyśmy drugą odsłonę poranków filmowych dla dzieci, prezentowalibyśmy filmy w ramach cyklu "Wychodzę z rodzicami" i realizowalibyśmy inne projekty, które byłyby uzgodnione z mieszkańcami. Kino na Głębockiej stanowiłoby też naturalną konkurencję dla położonego niedaleko multipleksu”.

[źródło: https://tustolica.pl/kolejne-kino-na-bialolece-konkurencja-dla-multipleksu_77204]Na wyposażeniu filii Białołęckiego Ośrodka Kultury znajduje się już część sprzętu przygotowana pod działalność kina - konstrukcja pod montaż ekranu, procesor dźwięku, wzmacniacze oraz głośniki surround. Projekt umożliwi doposażenie sali widowiskowej w niezbędny sprzęt kinowy , w tym uzupełnienie systemu nagłośnienia, tworząc tym samym pierwsze kino stacjonarne na terenie Zielonej Białołęki w bezpośrednim sąsiedztwie największej szkoły podstawowej w kraju (SP356) oraz wielotysięcznych osiedli Lewandów, Derby i Brzeziny.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • rozrywka
 • integracja
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
427 200,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • widok_scena_01.jpg
 • ekran_rolowany_kaseta.jpg