Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Północ - zmiany z 2020-04-20 15:15:41
Powrót do projektu

Wspólnie sprzątamy Nową Pragę

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
- okolice Golędzinowa, ul. Wybrzeże Helelskie Helskie i Zatylnej

- okolice Placu Hallera - okolice ul Namysłowskiej Śliwic

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada zorganizowanie co najmniej trzech akcji sprzątania terenu, na Nowej Pradze oraz akcję promującą segregację śmieci.
Opis projektu:
W trzech różnych terminach (wiosenno-letnich) zorganizowane byłyby przedmioty do zbierania śmieci, worki, rękawiczki gumowe, etc. oraz podstawione zostaną kontenery na śmieci. Akcja byłaby poprzedzona rozwieszeniem plakatów z zaproszeniem dla mieszkańców do udziału w akcji sprzątania okolicy i kampanii informacyjnej na stronach Urzędu Dzielnicy. Wykonałoby także 5-10 tys. ulotek promujących i wyjaśniających segregację śmieciprzeprowadzone zostaną akcje mające na celu wspólne sprzątanie miejsc ogólnie dostępnych Pragi-Północ. W ramach projektu zostałyby zakupione worki i rękawiczki oraz podstawione kontenery na odpady. Akcja byłaby poprzedzona kampanią informacyjną przeprowadzoną na stronach Urzędu Dzielnicy i mediach społecznościowych przez okres minimum 3 miesięcy.

Miejsca przeprowadzenia akcji to:

- Golędzinów, okolica Wału Wiślanego, dojście do osiedla od strony Mostu Gdańskiego oraz ul. Zatylnej, nasypów kolejowych. - ul. Namysłowska, okolice targowiska.

- okolice Placu Hallera Śliwic

W przypadku dużego odzewu mieszkańców, akcje mogłyby być powtarzane w kolejnych latach i w innych lokalizacjachsię odbyć również w innych lokalizacjach, w zależności od potrzeb oraz powtórzone w latach następnych.

Rekrutacja prowadzona będzie przez wybranego do realizacji kamapanii edukacyjnej koordynatora drogą meilową oraz przez media społecznościowe. Przewidywana ilość osób w każdej akcji - ok. 30. Zgłoszenia będą przyjmowane ok. 3 tygodnie przed wydarzeniem, decydować będzie kolejność zgłoszeń.Akcja jednorazowo trwałaby ok. 3 godzin np od godziny 10 do 1513.

Potrzebny byłby zakup środków do sprzątania, koordynator do trzech akcji, kontener na śmieci oraz firma, która odebrałaby zebrane odpady, mała kampania promocyjna i chęć działania wśród mieszkańców.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Warto zadbać o Pragę i pozbyć się zalegających śmieci. Akcja ma na celu promocję segregacji śmieci oraz sprzątnięcie, na początku trzech lokalizacji na Pradze-Północ. W przypadku zainteresowania mieszkańców, akcja mogłaby być powtarzana co roku,w różnych lokalizacjach. Celem jest oczyszczenie okolic naszego zamieszkania z zalegających śmieci.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
- koordynacja kampanii, promocja oraz rekrutacja - 9 400,00 zł

- zakup 100 par rękawic i 300 szt. biodegradowalnych worków na odpady - 2 00,00 zł

- wynajem kontenerów - 600,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
12 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki