Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej - zmiany z 2020-08-19 13:23:38
Powrót do projektu

Bezpieczne przejścia dla pieszych na ul. Rosoła i ul. Wąwozowej

status: Dopuszczony do głosowania


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1. Skrzyżowanie ul. Belgradzkiej i ul. Rosoła,

2. Skrzyżowanie ul. Rosoła i ul. Przy Bażantarni, 3. Skrzyżowanie ul. Relaksowej i ul. Wąwozowej, 4. Skrzyżowanie ul. Jastrzębowskiego i ul. Bartoka, 5. Skrzyżowanie ul. Ciszewskiego, ul. Rodowicza Anody, ul. Rosoła, 6. Skrzyżowanie ul. Ciszewskiego, ul. Pileckiego i ul. Roentgena,Wąwozowej z ul. Dembego.

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
22 migających pomarańczowych świateł na 6 skrzyżowaniach na Ursynowie, gdzie pieszy i rowerzyści mają zielone światło w tym samym czasie co skręcający kierowcy oraz poprawa widoczności przy innych przejściach dla pieszych.
Migające pomarańczowe światła na przejściu na północnym wylocie ul. Rosoła na skrzyżowaniu z ul. Belgradzką.

Obniżenie wygrodzenia U-12a przed przejściem przez ul. Wąwozową przy skrzyżowaniu z ul. Dembego.

Opis projektu:
Instalacja migającego pomarańczowego światła na przejściu na północnym wylocie ul. Rosoła na skrzyżowaniu z ul. Belgradzką.

Obniżenie wygrodzenia U-12a przed przejściem przez ul. Wąwozową przy skrzyżowaniu z ul. Dembego. Ruch na ulicy Wąwozową znacząco wzrósł, a to oznacza, że przejście przez ulicę Wąwozową stało się jeszcze bardziej niebezpieczne. Płot ten zbudowany jest przy "szkole amerykańskiej", i jest potrzebny w tym miejscu, bo chroni bezpieczeństwo dzieci wychodzących ze szkoły, jednocześnie zasłania widoczność - nie widać zza niego np. dzieci chcących przejść przez przejście, dlatego powinien być wymieniony na inną konstrukcję. Montaż jednego światła do koszt 5 tyś zł x 22 = 110 000 Wymiana płotu zasłaniającego widok przy przejściu dla pieszych przez ul. Wąwozową przy ul. Dembego to 10 000 pln Łącznie 120 000
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Zielone światła powodują automatyczne zachowania. Mam zielone światło - idę, jadę. Zdarza się tak, że zarówno piesi, rowerzyści jak i kierowcy nie mają świadomości, że często zdarza się tak, że ich zielone światło pokrywa się z zielonym światłem dla innych użytkowników ruchu.

Montaż migających pomarańczowych świateł wzmocni czujność kierowców i poinformuje ich o zielonym świetle dla pieszych i rowerzystów.W Polsce niestety gros ofiar śmiertelnych wypadków stanowią piesi, wielu z nich ginie niestety na przejściach dla pieszych. Tym projektem chcę poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu: Montaż jednego światła do koszt 5 tyś zł x 22 = 110 000 Wymiana płotu zasłaniającego widok przy przejściu dla pieszych przez ul. Wąwozową przy ul. Dembego to 10 000 pln Łącznie 120 000
Koszt wygrodzenia wynosi 7500 zł.

Koszt przejścia Rosoła-Belgradzka to 12 000 zł .

Łączna kwota projektu to 19 500 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 120 000
19 500,00 zł

Dokumenty

Załączniki