Koordynator w dzielnicy Białołęka - zmiany z 2020-01-27 09:22:27
Powrót do projektu

,,Mniej plastiku na Białołęce - butelkomaty do plastiku''

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Światowida 17 (przy Galerii Północnej)

Modlińska 8 (przy Auchan Modlińska)

BOS Białołęka Strumykowa 21 (na terenie ośrodka)

BOK Białołęka Van Gogha 1 (na terenie ośrodka)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Światowida 17 (przy Galerii Północnej), Modlińska 8 (przy Auchan Modlińska), BOS Białołęka Strumykowa 21 (na terenie ośrodka), BOK Białołęka Van Gogha 1 (na terenie ośrodka)

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Istnienie takiego automatu wiąże się z licznymi korzyściami, zarówno ekologicznymi, jak i ekonomicznymi. Zachęca ludzi do segregacji odpadów i pokazuje, że recykling to nie jest niewygodny obowiązek, ale wymierna korzyść dla każdego z nas. Jednocześnie przyczynia się do utrzymania lepszego porządku w dzielnicy, bo ludzie nie wyrzucają plastikowych butelek.
Opis projektu:
Projekt ,,Mniej plastiku na Białołęce - butelkomaty do plastiku'' zakłada postawienie czterech butelkomatów w dzielnicy Białołęka w Warszawie. Umieszczenie butelkomatów planowane jest w ruchliwych miejscach, aby jak najbardziej były użyteczne, będą one działały każdego dnia, a każda osoba będzie mogła z nich skorzystać.Butelkomaty będą wzorowane na tych postawionych w Warszawie w roku bieżącym.Kosztorys realizacji projektu

Obsługa 4 butelkomatów (urządzenia, oprogramowanie, serwis, opróżnianie, prąd) - 12 miesięcy - około 585 000,00 zł

Jakie korzyści z butelkomatów?:

- promocja i segregacja śmieci, która jest bardzo ważna,

- zużyte butelki znajdą zastosowania, pozbędziemy się śmieci na ulicach, lasach, trawnikach, palenia w piecach – co wpłynie na czystsze ulice oraz powietrze.Korzyść finansowa dla mieszkańców też jest nie bez znaczenia. Segregowanie odpadów może wesprzeć nasze domowe budżety. Jest to sposób na skuteczne angażowanie społeczności w walkę z zaśmiecaniem ziemi - problemem, który staje się jednym z największych wyzwań współczesnego świata
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Butelkomaty od lat sprawdzają się nie tylko w krajach zachodnich, ale już w Warszawie w roku ubiegłym pojawiło ich się co raz więcej. Dzięki zastosowaniu takiej technologii, płyną ogromne korzyści dla ludzi jak i środowiska, uczymy się segregacji śmieci, która jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Dzięki butelkomatom zniknie problem z śmieceniem np: na ulicach, w lasach oraz problem częściowym z smogiem ponieważ niektórzy palą butelkami w piecach, a same zużyte butelki znajdą zastosowanie które jest pożyteczne i przyjemne dla tego też znajdą się one w najbardziej ruchliwych miejscach w dzielnicy Białołęka.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • ochrona środowiska
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
585 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki