Autor projektu - zmiany z 2020-01-17 10:38:17
Powrót do projektu

Nowości wydawnicze dla Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w dzielnicy Ursus m.st. Warszawy:

1. Oddział „Czechowice” ul. Plutonu AK „Torpedy” 47

2. Filia „Niedźwiadek” Wypożyczalnia nr 117 ul. Keniga 14

3. Filia „Skorosze” Wypożyczalnia nr 129 ul. Dzieci Warszawy 27A

4. Filia „Gołąbki” Wypożyczalnia nr 132 ul. Czerwona Droga 6

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Celem projektu jest zwiększenie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Zakup nowości polepszy atrakcyjność placówek Biblioteki Publicznej w Ursusie, co przyczyni się do zwiększenia czytelnictwa oraz do kształtowania nawyków czytelniczych. Zależy nam na wyposażeniu placówek w literaturę beletrystyczną jak i popularnonaukową skierowaną do wszystkich grup wiekowych.

Opis projektu:
Projekt przewiduje zakup nowości wydawniczych do czterech placówek Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st Warszawy.

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy stara się corocznie kupować jak najwięcej nowych książek, jednak ich ilość w stosunku do potrzeb czytelniczych mieszkańców Dzielnicy Ursus nie jest wystarczająca. Projekt ma na celu zwiększenie liczby użytkowników bibliotek, gdyż dzięki zakupom nowości wydawniczych zwiększy się ich atrakcyjność. Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus zaspokoją potrzeby w zakresie czytelnictwa, ale także i informacji, edukacji i kultury. Każda z placówek powinna mieć możliwość aktualizowania swoich zbiorów o te najnowsze i najatrakcyjniejsze na rynku wydawniczych. Projekt będzie służył obecnym, ale i przyszłym mieszkańcom Dzielnicy Ursus. Będą to zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy.

Wszyscy użytkownicy Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus będą mogli w godzinach otwarcia placówek tj. poniedziałek-piątek 10:00-20:00 oraz w soboty 10:00-14:00 bezpłatnie korzystać z zakupionych nowości.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Zakup nowości wzbogaci i uatrakcyjni ofertę wszystkich placówek Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, pozwoli mieszkańcom na skorzystanie z większej liczby nowości wydawniczych, zgodnie ze standardami jakich oczekuje się od współczesnych bibliotek. Wpłynie na większe zainteresowanie jej zbiorami, co znajdzie bezpośrednie przełożenie na rozwój osobisty jej mieszkańców. Powiększenie księgozbioru przyciągnie nowych czytelników i zapewni im ciekawszą ofertę kulturalną. Środki finansowe jakimi dysponują biblioteki nie pozwalają w pełni zaspokoić potrzeb czytelniczych, w związku z czym ogromną pomocą i wsparciem byłby dodatkowy zakup nowości wydawniczych pokryty ze środków w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
70 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki