Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota - zmiany z 2020-06-10 11:41:34
Powrót do projektu
Wrzutnie i

KSIĄŻKOMAT dla Ochockich Bibliotek

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie: Biblioteka pod Skrzydłami - Grójecka 109, 02-120 Warszawa
Biblioteka Przystanek Książka - Grójecka 42, 02-320 Warszawa Biblioteka Baśniowa - Grójecka 68, 02-339 Warszawa Bibliotek Białobrzeska - Białobrzeska 21, 02-364 Warszawa XI Czytelnia Naukowa i Dyrekcja Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota. - ul. Grójeckiej 77

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu: 4 wrzutnie książek dla Ochockich blibiotek oraz
KSIĄŻKOMAT w centralnym punkcie dzielnicy.
Opis projektu: projektu: Wysokość wrzutni - co najmniej 100 cm Ześlizg do książek o gładkiej powierzchni jest tak wyprofilowany, aby książki delikatnie się po nim zsuwały, trafiając do wnętrza wrzutni (wózka na książki). - klapka podawcza wrzutni książek zamykana zamkiem - wewnątrz wrzutni umieszczony specjalny wózek na książki z dnem zawieszonym na sprężynach, opuszcza się w miarę zwiększania ilości książek i podnosi wraz z opróżnianiem jego zawartości Książki są zawsze na tej samej wysokości co bardzo ułatwia obsługę. - Wózek na książki wyposażony kółka skrętne i z łatwością się go prowadzi pomiędzy półkami w bibliotece. -na zewnątrz kontenera logo i nazwa biblioteki, napis "ZWROT KSIĄŻEK" oraz logo dzielnicy.
W ramach projektu powstanie także KSIĄŻKOMAT w centralnym punkcie dzielnicy przed wejściem wejściu do lokalu biblioteki przy ul. Grójeckiej 77 (podcień budynku), w którym mieszczą się XI Czytelnia Naukowa i Dyrekcja Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota42.

Urządzenie samoobsługowe pozwala na zwrot wypożyczonych książek oraz odbiór zamówionych egzemplarzy zamówionych przez internetowy system biblioteczny. Czytelnik składa zamówienie na stronie bibliotecznej. Gdy książka jest gotowa do odbioru personel umieszcza ją w książkomacie. Zamówienie jest oznaczane w systemie bibliotecznym jako gotowe do odbioru. System biblioteczny powiadamia czytelnika o możliwości odbioru egzemplarza w formie SMS. Czytelnik identyfikuje się w książkomacie przy pomocy karty bibliotecznej lub loginu i hasła. KSIĄŻKOMAT automatycznie otwiera schowek z zamówioną książką, którą czytelnik odbiera. Urządzenie wyposażone jest w zamykane schowki oraz ekran dotykowy .

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Ułatwienie zwrotu i wypożyczania książek z pewnością przyczyni się do zwiększenia zainteresowania korzystaniem z bibliotek.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 168 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 150
168 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki