Koordynator w Dzielnicy Rembertów - zmiany z 2020-02-05 13:36:05
Powrót do projektu

Iluminacja Nowego Rembertowa

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer/Parking u zbiegu ul. Boheńskiego, Jaworzniaków i al. Komandosów. Działki 22/1 94, 95, 119, obręb 30076, 1/1 obręb 30050, 62/3 obręb 30047.

Miniskwer u zbiegu ul. Ilskiego i al. Komandosów. Działki 64, 47/2 obręb 30047, działka 20/1 obręb 30051

Miniskwer przy al. Komadosów 112/6, 112/4 obręb 30076
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
W ramach projektu planowany jest zakup iluminacji promującej Dzielnicę oraz oświetlającej z okazji Bożego Narodzenia.
Opis projektu:
Projekt zakłada zaprojektowanie i wykonanie znaków świetlnych oraz postawienie ich na działkach miejskich. Znaki mają promować dzielnicę w ciągu roku oraz zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. Zakłada się, że w ramach projektu powstaną co najmniej 4 gotowe zestawy, z których jeden będzie tzw. "Ramką na zdjęcia" (Kartką/pocztówką) z logo Dzielnicy, jeden znak będzie z napisem np. Kocham Rembertów lub I love Rembertów.Na tę część projektu została przewidziana kwota: 64.000 złW ramach projektu zostanie także posadzona choinka oraz zakupione świecące ozdoby z okazji Bożego Narodzenia, które będą świeciły się przy parkingu u zbiegu al. Komandosów i ul. Jaworzniaków i ul. Boheńskiego.

Choinka (Jodła - Abies) o docelowej wysokości 3-6 m. W momencie sadzenia jodła już będzie miała wysokość nie mniejszą niż 2 m. Dodatkowo jodła będzie obłożona superabsorbentem pochłaniającym i magazynującym wodę, który będzie zapobiegał wysychaniu drzewa.

Zostanie zamontowana skrzynka zasilająca, zabezpieczona przez wandalizmem, do której w okresie świątecznym będą podłączane iluminacje bożonarodzeniowe. Prąd zostanie zapewniony z miejskiego systemu oświetleniowego.Zostaną zakupione łańcuchy lampek choinkowych oraz dekoracje świecące np. renifery.

Dodatkowo zostanie zakupiona iluminacja umieszczana na miejskich drzewach i latarniach znajdujących się przy parkingu.Na tę część projektu została przewidziana kwota: 16.000 z
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Rembertów jest jedną Dzielnicą, która do 2019 roku nie miała własnej iluminacji świątecznej. Iluminacja zwiększy atrakcyjność osiedla i będzie promowała zimową aktywność na świeżym powietrzu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
82 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Choinka.png