Wydział Kultury dla Dzielnicy Bemowo - zmiany z 2020-04-16 08:45:28
Powrót do projektu

Klub Małego Pisarza – całoroczny cykl warsztatów pisarskich dla dzieci

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
MAL Dwa Jelonki

ul. Powstańców Śląskich 44, Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
MAL Dwa Jelonki jest placówką bardzo dobrze przystosowaną do przeprowadzenia zajęć z dziećmi, ma doskonałe zaplecze techniczne, jest ogólnie dostępny i świetnie skomunikowany.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Klub Małego Pisarza to całoroczny cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Miejscem warsztatów będzie MAL Dwa Jelonki.
Opis projektu:
W trakcie zajęć dzieci pod okiem animatora wymyślają opowieść, którą na bieżąco spisuje redaktor. Następnie wymyślone opowiadanie jest drukowane w formie książeczek. Na koniec dzieci samodzielnie ilustrują swoją opowieść i każde z nich wraca do domu z WŁASNĄ KSIĄŻKĄ, na której widnieje jego imię i nazwisko jako współautora.Na każdych warsztatach powstaje jedna książka – i jest drukowana dla każdego uczestnika: format A5 (12 stron), okładka z tytułem autorów (dzieci), strona redakcyjna, treść opowieści powstałej na poszczególnych zajęciach i miejsce na indywidualne ilustracje.Warsztaty łączą w sobie elementy zabawy z edukacją i kulturą. To także znakomite narzędzie dydaktyczne, które rozwija wyobraźnię i uczy współpracy w grupie. Klub Małego Pisarza rozwinie w dzieciach miłość do książek i do czytania.Planowane jest 36 dwugodzinnych spotkań przez okres 10. miesięcy. Jeden raz w tygodniu.

Zakłada się, że grupa warsztatowa będzie liczyć 12 dzieci. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Projekt będzie promowany za pośrednictwem mediów społecznościowych i plakatów informacyjnych w dzielnicy. Zapisać będzie się można poprzez wysłanie maila.Budżet projektu zakłada:

1. Organizacja i przeprowadzenie warsztatów

2. Przygotowanie i dostarczenie materiałów do przeprowadzenia 36 warsztatów (papier, kredki, drukarka, tonery do drukarki)

3. Przygotowania promocji warsztatów w formie plakatów, ulotek z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty

4. Przygotowania internetowej promocji warsztatów z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty

5. Dokumentacja fotograficzna
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nauczenie dzieci miłości do książek, to duże wyzwanie społeczne. Klub Małego Pisarza wciągnie dzieci w proces twórczy, pozostawiając konkretny ślad w postaci książki, którą dziecko zabiera do domu i z dumą pokazuje rodzicom. Tego typu zajęcia rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach: od pracy w grupie, poprzez zaangażowanie twórcze i trening wyobraźni, po dobrą zabawę i pewność siebie.Warsztaty w ramach Klubu Małego Pisarza zaowocują powstaniem 36. unikalnych książeczek w trakcie 72. godzin pracy (każde dziecko otrzyma własny egzemplarz z własnym nazwiskiem na okładce jako współautor).W bezpłatnych zajęciach Klubu Małego Pisarza będzie miało szansę wziąć udział ponad 380 dzieci.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • Rodziny z dziećmi

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
KLUB MŁODEGO PISARZA KOSZTORYS:

1. Organizacja i przeprowadzenie warsztatów : 13 100,00 zł

2. Przygotowanie i dostarczenie materiałów do przeprowadzenia 18 warsztatów (papier, kredki, drukarka, tonery do drukarki): 1 100,00 zł

3. Przygotowania promocji warsztatów w formie plakatów, ulotek z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty – 1 200,00 zł

4. Przygotowania internetowej promocji warsztatów z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty (w tym również projekty slidery, grafiki itp.) .:1 200,00 zł

5. Dokumentacja fotograficzna: 900,00 zł

SUMA: 17 500,00 zł

12 dzieci wspólnie "pisze" 1 książkę spisywaną przez redaktora, jest przygotowany projekt wstępny okładki, który po zakończeniu prac jest dołączany do każdej książki - młody pisarz sam ją potem rysuje. Po zakończeniu części warsztatowe , książka jest kserowana - jeśli piszemy ręcznie, drukowana jeśli komputerowo i każde z dzieci otrzymuje własny egzemplarz z indywidualnie zaprojektowaną okładką.

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 35 000
17 500,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • KMP 1.JPG
  • KMP 2.JPG
  • KMP 3.JPG
  • KMP 4.JPG
  • KMP 5.JPG