Koordynator w Dzielnicy Rembertów - zmiany z 2020-07-29 10:12:52
Powrót do projektu

Street workout przy Wale Kościuszkowskim

status: Trwa ocenaOceniony negatywnie


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Teren rekreacyjny przy ul. Wał Kościuszkowski, pomiędzy rampą do jazdy na deskorolce a siłownią plenerową.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Na terenie są już zlokalizowane różnego rodzaju urządzenia do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Zakupienie wyposażenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu tzw. street workoutu, cross fitu lub parkour.
Opis projektu:
Projekt polega na zakupieniu i montażu zestawów treningowych do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Każdy, kto ćwiczy dobrze wie, że wykonywanie treningu na powietrzu jest dużo atrakcyjniejsze, niż w pomieszczeniach siłowni. Problemem bywa brak profesjonalnego sprzętu w siłowniach zewnętrznych, który pozwoli na prawidłowy, intensywny trening, rozwijający kompleksowo naszą wydolność. Z drugiej strony, dla niektórych nie do przeskoczenia są ceny karnetu na siłownię.System atlasów treningowych daje możliwość rozbudowania tkanki mięśniowej głównych partii ciała, poprzez dużą różnorodność trenażerów i – co najważniejsze – zmienne obciążenie. Dzięki temu każda osoba korzystająca z tego sprzętu będzie mogła dostosować te opcję do własnych potrzeb.Projekt zakłada również wymianę nawierzchni pod urządzeniami na nawierzchnię bezpieczną, np. gumową, poliuretanową, która będzie łagodziła skutki upadku.Koszt:

- nawierzchnia - 57.500 zł

- urządzenia - 45.000 zł
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Młodzież, dzięki możliwości ćwiczeń w strefie WORKOUT, będzie miała mniej problemów z chorobami związanymi z kręgosłupem, będzie chętniej przebywała w ruchu, na świeżym powietrzu, a przede wszystkim, chętniej odchodziła od komputera. Spędzając czas na treningach na takim placu, nie będą poddawać się negatywnym wpływom takim jak alkohol czy papierosy, ponieważ sportowe wyzwania wiążą się z prowadzeniem zdrowego trybu życia.UŻYTKOWANIE

Na placu ćwiczeń Street Workout, przebywać będą mogli wszyscy mieszkańcy, którzy zainteresują się tym rodzajem aktywności fizycznej. 24 godziny / 7 dni w tygodniu.Urządzenie wzbogacą istniejącą ofertę terenu rekreacyjnego przy Wal Kościuszkowskim i umożliwią wspólne spędzanie czasu całym rodzinom, zwłaszcza tym ze starszymi dziećmi - nastolatkami.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
102500,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
102 500,00 zł

Dokumenty

Załączniki