Koordynator w Dzielnicy Bielany - zmiany z 2020-06-15 09:18:39
Powrót do projektu

Nowe ławki, kosze na śmieci i rośliny na ulicy Sokratesa

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ulica Sokratesa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt przewiduje wzdłuż chodnika po parzystej stronie ulicy Sokratesa zamontowanie nowych ławek i utwardzenie nawierzchni pod nimi. Ustawienie koszy na śmieci, zielonych ekranów porośniętych bluszczem lub innymi roślinami pnącymi. Ustawienie donic i kwietników z nasadzeniami. Zdemontowanie starych ławek.

Opis projektu:
Chodnik wzdłuż ulicy Sokratesa po parzystej stronie, pomimo iż ulica charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, pełni często rolę deptaka spacerowego. W poprzednich latach ta część ulicy objęta była projektem zazieleniania (nowe nasadzenia drzew). Niestety na całej długości chodnika pomimo jego spacerowego charakteru jest tylko kila starych ławek.Projekt zakłada montaż: 15 koszy na śmieci oraz 15 ławek tzw. "ławeczek warszawskich". Nawierzchnia pod ławkami zostanie utwardzona poprzez ułożenie kostki brukowej. Za każdą z ławek zamontowane zostaną tzw. zielone ekrany porośnięte bluszczem, które będą dodatkowym elementem estetycznym w tym miejscu i dadzą poczucie odizolowania od ruchliwej ulicy. Obok ławek zostaną ustawione kosze na śmieci, których technika wykonania powinna być tożsama z ławkami.

Ponadto wzdłuż całej ulicy ustawione zostaną donice i kwietniki kaskadowe miejskie, z nasadzeniami co będzie dodatkowym elementem poprawiającym estetykę.Szczegółową lokalizacje ławek, koszy oraz donic i kwietników wskaże zarządca tego terenu.Szacowany kosztorys:

- ławka warszawska 12 szt. - 35 000 zł

- zielone ekrany z bluszczem (3m) 12 szt.- 36 000 zł

- kosze na śmieci 15 szt. z roczną eksploatacją - 104 000 zł.

- donice i kwietniki kaskadowe miejskie z nasadzeniami oraz roczną pielęgnacją i nawadnianiem roślin 12 szt. - 80 000 zł.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Chodnik wzdłuż ulicy Sokratesa po parzystej stronie, pomimo iż ulica charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, pełni często rolę deptaka spacerowego. W poprzednich latach ta część ulicy objęta była projektem zazieleniania (nowe nasadzenia drzew). Niestety na całej długości chodnika pomimo jego spacerowego charakteru jest tylko kila starych ławek.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
255 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • kosz.jpg
 • ławka.jpg
 • kwietnik.jpg
 • bluszcz.jpg