Autor projektu - zmiany z 2020-01-20 10:26:20
Powrót do projektu
Duża ścianka wspinaczkowa. Arena do gry w piłkę nożną. Ścieżka zdrowia fit. Alejki z ławkami oraz stolik do gry w szachy

DUŻA ŚCIANKA WSPINACZKOWA. ARENA DO GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ. ŚCIEŻKA ZDROWIA FIT. PARK - ALEJKI Z ŁAWKAMI ORAZ STOLIK DO GRY W SZACHY. GOCŁAW, GROCHÓW.

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Teren zlokalizowany pomiędzy budynkiem żłobka przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1, a rondem. W tej lokalizacji znajduje się również oddany projekt z budżetu partcypacyjnego 2019 pod nazwą "Kolorowy plac zabaw przy ul. Jana Nowaka–Jeziorańskiego"

Obręb ewidencyjny nr 16 działka obręb nr 3-06-07

Teren należy do m. st. Warszawy. Działka położona jest nieco na uboczu, co dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo dzieciom, - teren dzięki rosnącym drzewom zapewnia stosowną ilość cienia w upalne dni.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji: Obręb ewidencyjny nr 16 działka obręb nr 3-06-07
Teren o rozmiarach ok.130m x ok.150m należy do m. st. Warszawy.

Działka położona jest nieco na uboczu, co dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo dzieciom, - teren dzięki rosnącym drzewom zapewnia stosowną ilość cienia w upalne dni.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
1. Ścianka wspinaczkowa o wysokości 3 m. oraz długości 12 m.

2. Okrągłe boisko do gry w piłkę, banda o wysokości 50 cm. i o powierzchni 20 m2.

3. Ścieżka zdrowia to duży zestaw street workout'u.

4. Alejki ok. 60 m. mają łączyć atrakcje skweru. W projekcie znajdują się ławki oraz stolik szachowy z namalowaną planszą do gry.
Opis projektu:
Ścianka wspinaczkowa. Arena do gry w piłkę nożną. Ścieżka zdrowia fit. AlejkiPark - alejki

z ławkami oraz stolik do gry w szachy. GOCŁAW, GROCHÓW.Skwer sportów miejskich będzie kontynuacją zrealizowanego już projektu „Kolorowy plac zabaw przy J. Nowaka-Jeziorańskiego”.Projekt zawiera:

1. Ściankę wspinaczkową o wysokości ok. 3 metrów oraz długości ok.12 metrów ustawioną w kształcie niepełnego okręgu, nawiązującą układem do pobliskiego placu zabaw. Taka konstrukcja pozwoli na wspinanie w górę oraz wzdłuż ścianki. Dodatkowym atutem będzie możliwość zaprojektowania kąta pochylenia konstrukcji, co wpłynie na jej atrakcyjność. Mocowanie uchwytów za pomocą śrub imbusowych oraz zastosowanie kolorystyki określającej stopień trudności trasy, jak również użycie miękkiego, mineralnego podłoża zapewni bezpieczeństwo użytkowania. Wykaz informacji odnośnie korzystania oraz zasad obowiązujących na terenie sportowo-rekreacyjnym, będzie zawarty w regulaminie dostępnym na terenie skwerku. Niewątpliwym atutem obiektu stanie się możliwość aktywności fizycznej w postaci wspinania się, bez dodatkowego sprzętu czy asekuracji. Materiałem użytym do produkcji obiektu wspinaczkowego będzie laminowane włókno szklane odporne na warunki atmosferyczne. Neutralne kolory szarości i brązu doskonale wtopią się w otaczający krajobraz2. Arena - okrągłe boisko do gry w piłkę nożną o średnicy 5 metrów (powierzchnia całkowita - 20 m2). Arena będzie mogła być umiejscowiona we wgłębieniu lub bezpośrednio na płaskim terenie. W drugim przypadku zastosowanie zostanie odporna na uderzenia piłki - banda o wysokości 50 cm, chroniąca piłkę przed wydostaniem się poza teren. Innowacyjny kształt boiska pozwalać będzie na rozegranie meczu między dwoma lub czterema zawodnikami w ciekawszej formie niż klasyczna. Dwie przeciwległe bramki (o wysokości i szerokości 1 m), posiadać będą zabezpieczenia uniemożliwiające wypadnięcie piłki do strzelonym golu. Bezpieczeństwo użytkowania zapewni specjalnie zaprojektowane podłoże z miękkiego poliuretanu.3. Ścieżka zdrowia to wytrzymałe konstrukcje przeznaczone do aktywnego treningu na świeżym powietrzu. Urządzenia kształtują ciało i zwiększają sprawność fizyczną. Obiekt będzie oferował: drabinkę pionową, drabinkę poziomą oraz linę do wspinania się o wysokości 3m, drążek wysoki i odpowiednio umiejscowiony drążek niski wraz z dwiema równoległymi poręczami o długości 2m. Użycie miękkiego, mineralnego podłoża zapewni bezpieczeństwo użytkowania. Zasady korzystania i bezpieczeństwa zawarte będą w regulaminie widocznym na terenie obiektu.4. Alejki to chodniki, ścieżki, długości ok. 60 metrów łączące atrakcje skweru. W projekcie znajdują się: trzy ławki z trzema koszami na śmieci oraz ze stoliki stolik szachowy, który będzie miał namalowaną plansze do gry. Stolik powinien posiadać cztery siedziska bez oparć.

Wycena projektu wraz z robocizną:

Ścianka wspinaczkowa: 199 000 pln

Arena – okrągłe boisko: 40 000 pln

Ścieżka zdrowia-drążki: 70 000 pln

Alejki-chodnik, ławki, kosze, stolik kawowy: 40 000 pln

Uporządkowanie terenu 35 000 pln

Suma: 384 000 pln
Projektowanie uniwersalne:
Brak odpowiedzi
Uzasadnienie realizacji projektu:
Skwer sportów miejskich będzie ciekawą propozycją na spędzanie wolnego czasu oraz szansą na stworzenie nowych atrakcji dla mieszkańców Gocławia i Grochowa.

- Wspinaczka jest sportem ogólnorozwojowym. Wpływa na poprawę zdrowia i jakości życia, poprzez kształtowanie siły i wytrzymałości fizycznej.

- Piłka nożna jest bardzo popularnym sportem, a okrągłe boisko i ograniczenie rozmiaru powierzchni powoduje, że prowadząc piłkę musimy wykazać się znakomitym refleksem, zwinnością i koordynacją ruchów. Mecz rozegrany w ten sposób przez dzieci, młodzież będzie więc czymś więcej niż tylko doskonałą zabawą.

- Ścieżka zdrowia, street workout to forma aktywności niezbędna jest dla biegaczy biegów przełajowych, mieszkańców uprawiający wszelkie odmiany sportów miejskich oraz siłowni.Niegdyś zaniedbane miejsce zmieni się w zieloną uporządkowaną przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Rodziny z dziećmi będą mogły miło i aktywnie spędzić wolny czas.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
384 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • scianka6m_przyklad2.png
 • scianka6m_przyklad.jpg
 • zestaw streetworkout przyklad.jpg
 • zestaw streetworkout2 przyklad.jpg
 • arena5m_2.jpg
 • arena5m przyklad.jpg
 • Zielone alejki.jpg
 • ławka i kosz przyklad.jpg
 • stolik szachowy_przyklad.jpg
 • lokalizacja.jpg