Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2020-06-24 09:56:34
Powrót do projektu

Więcej tlenu dla mieszkańców - Platany na Sielcach

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer pomiędzy budynkami Chełmska 25A, 27 i Sobieskiego 114 (Obręb 0310 Numer działki 9/1).
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Jest to teren należący to m. st. Warszawy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada dosadzenie platanów klonolistnych na zielonym skwerze pomiędzy budynkami Chełmska 25A, 27 i Sobieskiego 114 (Obręb 0310 Numer działki 9/1).

Opis projektu:
Teren wykorzystywany jest przez właścicieli psów, jako miejsce zabaw dzieci i jako pieszy ciąg komunikacyjny. Ale przede wszystkim jest naszą oazą zieleni, która pomaga nam walczyć ze smogiem zimą i upałem latem.

Chcemy zachować zielony charakter tego skweru, tak aby nadal służył mieszkańcom, więc już teraz musimy myśleć o zastąpieniu zamierających drzew! Obecnie na tym terenie rosną wierzby płaczące w bardzo złym stanie - ich dni niestety są policzone.

Platan klonolistny to drzewo o rozłożystej koronie, ozdobnym pniu i pięknie przebarwiających się jesienią liściach. Doskonale znosi środowisko miejskie.Proponujemy punktowe posadzenie 8 drzew o średnicy pnia min 20-25 cm

Jeśli sytuacja będzie tego wymagała (np. warunki glebowe, cena, dostępność materiału) dopuszczamy decyzję o zmianie gatunku drzewa na etapie realizacji na gatunek o podobnych parametrach i cechach (tzn. drzewo miejskie, parkowe, wysokie, o rozłożystej koronie (np. jesion).

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Upały w lecie oraz nienajlepsza jakość powietrza w okresie jesienno-zimowym to problemy, z którymi zmagamy się w Warszawie.

To co możemy zrobić już teraz to sadzenie drzew - zapewniają one cień, wpływają korzystnie na gospodarkę wodną oraz produkują cenny tlen. Niektóre drzewa, sadzone 40, 50, 60 lat temu są już naturalnie u kresu swoich dni, dlatego musimy zastępować je zawczasu nowymi nasadzeniami, tak, żebyśmy cały czas mogli czerpać z korzyści, jakie nam dają.

Ten projekt zakłada taką właśnie stopniową wymianę. Na tym terenie jeszcze są drzewa, jednak ich stan jest bardzo zły - za kilka lat obumrą całkowicie. Jeśli już teraz dosadzimy nowe drzewa, przez kilka lat będą one miały szansę ukorzenić się, urosnąć, dzięki czemu nieprzerwanie będziemy mogli cieszyć się zielenią.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
nasadzenia - 24000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
24 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • tak jest teraz.jpg
  • tak chcemy.jpeg