Koordynator w Dzielnicy Rembertów - zmiany z 2020-02-05 14:05:05
Powrót do projektu

Majsterkowanie dla dorosłych i młodzieży

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury "Rembertów, al. Komandosów 8
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt polega na organizacji zajęć z majsterkowania dla dorosłych i młodzieży. Podczas zajęć uczestnicy będą realizowali projekty "Zrób to sam" tzw. DIY (ang. "do it yourself").
Opis projektu:
W ramach zajęć zorganizowanych będzie 10 spotkań. Na każdych zajęciach przedstawiane będą inne propozycje projektów. Projekty będą m.in. z zakresu modelarstwa, budowy prostych przedmiotów użytkowych, np. karmniki dla zwierząt, stolarskich oraz tapicerskich itp.

W ramach projektu każdy z uczestników będzie miał zapewnione niezbędne materiały do realizacji projektu np. deski, materiał, pianki, lakiery, farby, kleje, gwoździe itp. oraz niezbędne narzędzia np. młotki, wkrętarki, piły, pędzle itp. Uczestnikom zostaną zapewnione niezbędne sprzęty i ubrania bhp np. okulary, fartuchy, rękawice, w celu bezpiecznej pracy nad projektami.

Po zakończeniu każdych zajęć zostanie zrobiona dokumentacja fotograficzna zrealizowanych prac. W trakcie zajęć również będzie prowadzona dokumentacja fotograficzna z zajęć. Zdjęcia, w formacie zbliżonym do A4, będą na zakończenie projektu wystawione w galerii w Domu Kultury "Rembertów".

W zajęciach przewiduje się udział 20 osób, w 1 lub 2 grupach w zależności od tematyki spotkania oraz konieczności zapewnienia bezpiecznej przestrzeni do pracy. Uczestnikami będą dorośli oraz młodzież w wieku 15-18 lat. O udziale w zajęciach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Za przyjmowanie zgłoszeń odpowiedzialny będzie realizator projektu lub Wydział Obsługi Mieszkańców Dzielnicy.

Zajęcia realizowane będą przez Dom Kultury "Rembertów lub zewnętrzną firmę na terenie Domu Kultury.Przewidywane koszty 1 spotkania, nie krótszego niż 90 minut, (3.720 zł):

Prowadzący zajęcia - 120 zł

Materiały i narzędzia - 1.800 zł

Sprzęt BHP - 1.600 zł

Wywołanie zdjęć do galerii - 200 zł
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
W Dzielnicy brakuje zajęć rozwijających wyobraźnię i zdolności manualne, z których mogą korzystać dorośli i młodzież. Zajęcia poszerzą istniejącą ofertę Domu Kultury "Rembertów"

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
37 200,00 zł

Dokumenty

Załączniki