Koordynator w Dzielnicy Śródmieście - zmiany z 2020-05-27 10:04:04
Powrót do projektu

Ogrody na ulicy Oleandrów

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Na ulicy Oleandrów po stronie parzystej, na chodniku przed budynkiem Polna 24 , przy skrzyżowaniu z ulicą Polną.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Instalacja trzech gazoników na ulicy Oleandrów, przed budynkiem Polna 24. Byłaby to kontynuacja projektu nr 886 BO 2020 "Ogrody na Polnej", który ma być realizowany już wkrótce w 2020 roku. Realizacja zgłaszanego projektu byłaby uzupełnieniem dla drugiej, parzystej strony ulicy Oleandrów o kolejne trzy gazoniki (typ H750). Powstałby w ten sposób kolorowy ogród.
Opis projektu:
"Ogrody na ulicy Oleandrów" to piękne uzupełnienie do realizowanego za chwilę projektu BO 2020 "Ogrody na Polnej". "Ogrody" są kontynuacją projektu Budżetu 2019 "Gazonik na ulicy Oleandrów", który został przez Miasto zrealizowany (załączone zdjęcie). Gazonik wzbudził pełną akceptację i aplauz sąsiadów , co zachęciło autorkę do powiększenia instalacji i w ten sposób powstał pomysł stworzenia małego OGRODU. Taka instalacja u wejścia w uliczkę Oleandrów byłaby pięknym estetycznym powitaniem przechodniów zdążających ulicą Polną od przystanku metra Politechnika do Palcu Unii, czy uliczką Oleandrów w kierunku ulicy Marszałkowskiej (w załączeniu wizualizacja). Historyczna uliczka Oleandrów, od momentu zrealizowanej w 2014 roku Inicjatywy Lokalnej, a w kolejnym roku 2015, remontem całej ulicy, stała się piękną wizytówką Południowego Śródmieścia. Pełna swojego niepowtarzalnego klimatu z licznym klubami, butikami, kawiarniami i galeriami. Więcej zieleni - tak jak to było przed wojną, co pokazuje załączone zdjęcie z 1938 r.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Pomysł poszerzenia obecnie zrealizowanego już projektu pojedynczego gazonika BP 2019 "Gazonik na ulicy Oleandrów", do kwietnego ogrodu na Polnej i na Oleandrów, bardzo popierają sąsiedzi i przechodnie. Potwierdzeniem tego są poszczególne inicjatywy sklepów i butików na ulicy Polnej po stronie parzystej, jak i poszczególnych kawiarni i sklepików na ulicy Oleandrów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Gazonik typu H750 wraz z oznakowaniem BO (3 szt.) – 4 500 zł x 3 = 13 500 złUkwiecenie (czynność wraz z posadzeniem - założono 100 roślin i ziemię 0,4 m3) – 1 200 zł

Pielęgnacja (podlewanie roślin podczas całego sezonu wegetacyjnego, nawożenie, założenie stroiszu zimą, wymiana ziemi na następny sezon) 600 zł bruttoKoszt całkowity projektu – 15 300 zł brutto

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 30 000
15 300,00 zł

Dokumenty

Załączniki