Koordynator w Dzielnicy Bemowo - zmiany z 2020-06-24 12:47:23
Powrót do projektu

Razem tańczymy

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Anieli Krzywoń 3 Bemowo

LXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Warszawie

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt ,,Razem tańczymy" to inicjatywa polegająca na motywowaniu młodzieży, innych mieszkańców dzielnicy do aktywnego włączenia się w naukę tańca. Wspólna nauka tańca ma integrować różne pokolenia, budować pewność siebie, poprawiać kondycję fizyczną. Pozwoli też włączyć się w edukację kulturalną. Projekt ma charakter interdyscyplinarny, zawiera elementy wychowawcze i terapeutyczne
Opis projektu:
Projekt "Razem tańczymy” rozpocznie się w marcu i będzie trwał do końca listopada uwzględniając przerwę wakacyjną. Projekt polega na pozyskaniu umiejętności różnych tańców

towarzyskich. W projekcie bierze udział 180 osób (6 grup po 30 osób każda). Jednak zapisów może dokonać 90 osób, gdyż każda zapisana osoba przychodzi na zajęcia z osobą towarzyszącą. W przypadku niewykorzystania limitu miejsc dopuszcza się dopisanie na listę rezerwową osób nie posiadających osoby towarzyszącej (szczegółowy harmonogram zapisów i regulamin określone zostaną w przypadku zwycięstwa projektu w głosowaniu).

Zapisy przeprowadzone będą elektronicznie przez Wykonawcę lub Wydział Polityki Społecznej i Zdrowotnej Urzędu Dzielnicy Bemowo na wskazany adres – decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zajęcia będą odbywać się dla każdej grupy 2 razy w tygodniu po 60 minut (dla każdej grupy przewiduje się maksymalnie 62 jednostek zajęć). Odbywać się będą zawsze po godzinie 16-ej – dopuszcza się również weekendy. W projekcie mogą brać udział mieszkańcy Warszawy, którzy ukończyli 16 lat. Projekt realizowany będzie na sali LXXVII LO ul. Anieli Krzywoń 3. Wykonawca zapewnia przygotowanie przed każdymi zajęciami sceny dla pary instruktorów (którą bezpłatnie użyczy LO).

Projekt zakłada zakup: 2 mikroportów dla instruktorów, nagłośnienia w ilości 4 głośników o mocy min. 85 dB każdy z możliwością łączenia ze sobą i podłączeniem pendriva i ze

stacja płyt CD, profesjonalny mikser muzyczny, a także niezbędne instrumenty tj. kastaniety, marakasy, tamburyny, ukulele w ilości 5 sztuk oraz bębenki w ilości 2 sztuk.

Całość zajęć kończy pokaz, na którym z każdej grupy wystąpią 3 pary (wybrane przez instruktorów). Na końcowy pokaz Wykonawca zapewni scenę dla 3 par tańczących, oświetlenie sceny, nagłośnienie Sali, dekorację, stroje dla osób tańczących a także poczęstunek dla 300 gości w postaci słodkiego stołu tj.kawa, herbata, woda, napoje oraz ciasta.

Informacje o samym projekcie będą zamieszczone w mediach społecznościowych na profilu dzielnicy, w formie plakatu w urzędzie oraz LO, a także w lokalnej gazetce.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
W tańcu zawiera się wiele elementów socjalizujących i wychowawczych - taniec narzuca konieczność przestrzegania ustalonych zasad. Udział w projekcie będzie uczył ogłady i komunikacji w grupie. W świetle informacji o małym zaangażowaniu młodzieży i dorosłych w aktywność ruchową, projekt ,,Razem tańczymy" jest alternatywną możliwością atrakcyjnej formy spędzania czasu.

W dzisiejszych czasach obserwujemy wśród młodych ludzi wzrost problemów związanych z uzależnieniem od mediów, samooceną, akceptacją grupy rówieśniczej. Taniec integruje z grupą, poprawia samopoczucie, buduje optymizm. Projekt odpowiada tez na problemy związane z funkcjonowaniem obok siebie różnych ludzi z różnych pokoleń. Inicjatywa ma charakter międzypokoleniowy, pozwala połączyć ludzi w różnym wiekui dać im poczucie wspólnego rozwijania pasji. Na zakończenie projektu nastąpi uroczysta prezentacja umiejętności uczestników, co dodatkowo pozwoli na integrację środowiska.

Taniec stanowi zarówno źródło rozrywki ale pozwala również rozładować napięcie, uczy też nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Regularne zajęcia, zmuszają do wyłączenia laptopów i wyjścia z domu, by spotkać się z innymi ludźmi. Zarówno młodzi i starsi ludzie podczas projektu ,,Razem śpiewamy”, będą mieli okazję na poznanie nowych osób z różnych środowisk i nawiązanie kontaktów, a tym samym podnoszenie kompetencji społecznych. Taniec uczy przełamania barier i uwolnienia ukrytego w nas potencjału.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • kultura
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Kosztorys:

Instruktorzy: 6 grup po 62 jednostki zajęć, zakładając ze jest dwóch liczę za godzinę 300zł

6x62=372 jednostki zajęć

372 x 300=111600złZakup:

4 głośniki 12000zł

Mikser muzyczny 1500zł

Instrumenty 3500zł

Mikroporty 3000zł

Poczęstunek 20000złWypożyczenie:

Dekoracja 3000zł

Oświetlenie 1000zł

Scena na pokaz 2000zł

Stroje/kostiumy 3000złRazem: 160600zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
160 600,00 zł

Dokumenty

Załączniki