Wydział Kultury dla Dzielnicy Wola - zmiany z 2020-04-21 22:40:30
Powrót do projektu

Komputery dla Biblioteki na Woli

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dzielnica Wola: Wolska 75, Młynarska 35a, al. Solidarności 90, Bielskiego 3, Żytnia 64, Redutowa 48, Chłodna 11, Twarda 64, Nowolipie 20, Staszica 5a
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Placówki biblioteczne tworzą sieć Biblioteki Publicznej w Dz. Wola m.st. Warszawy. Mieszkańcy Woli mają do dyspozycji 19 filii.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Celem projektu jest wyposażenie Biblioteki w Dz. Wola m.st. Warszawy w nowoczesny sprzęt komputerowy, który będzie udostępniany bezpłatnie wszystkim użytkownikom Biblioteki.
Opis projektu:
W ramach projektu zostanie zakupionych 50 zestawów komputerowych. Placówki biblioteczne wyposażone zostaną w nowe komputery i zasilacze ups, w których stary sprzęt komputerowy wymaga najpilniejszej wymiany. Sprzęt będzie ogólnodostępny. Mieszkańcy Woli, Warszawy i spoza Warszawy będą mogli z niego korzystać nieodpłatnie w godzinach pracy placówek jednozmianowych tj. codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:30 i 12:00-19:00, w godzinach pracy placówek całodziennych tj. codziennie w godz. 9:00 – 19:00 oraz w soboty w budynku przy al. Solidarności 90 w godz. 9:00-14:00. Jedynym warunkiem z bezpłatnego skorzystania ze stanowiska komputerowego jest posiadanie karty bibliotecznej, która wydawana jest bez wnoszenia jakichkolwiek opłat przy dokonaniu zapisu do Biblioteki.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Komputery będące w ciągłej eksploatacji przez 7 lat sprawiają często problemy ich użytkownikom. Działają wolno i niestabilnie. Zainstalowane na nich oprogramowania nie zawsze przynoszą satysfakcjonujące efekty. Dzięki wymianie urządzeń zmniejszy się częstotliwość nieczynnych stanowisk komputerowych. Poprawi się komfort korzystania z nich, a co za tym idzie nastąpi sprawniejsza obsługa i wzrost satysfakcji użytkowników Biblioteki. Wzrośnie szybkości pozyskiwania informacji, co jest bardzo istotne w dobie Internetu i rozwijających się technologii. Możliwa będzie sprawniejsza realizacja konsultacji i kursów komputerowych, która przy wyeksploatowanych urządzeniach jest znacznie utrudniona. Ponadto biblioteczne stanowiska komputerowe służą edukacji i likwidacji wykluczenia cyfrowego osób starszych i nieposiadających dostępu do Internetu oraz technologii komputerowych. Wykorzystywane są do elektronicznego wypełniania zeznań podatkowych PIT, szukania ofert pracy, pisania dokumentów urzędowych, tworzenia pisemnych prac dyplomowych i szkolnych, prowadzenia korespondencji mailowej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
1. Zestawy komputerowe (50 kpl. x 6 000 zł) 300 000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki