wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2020-04-23 13:17:58
Powrót do projektu

FESTIWAL DLA MYŚLĄCYCH

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
CLVI Liceum Ogólnokształcące IntegracyjnePrzy Łazienkach Królewskich w Warszawie ul. Podchorążych 49/61
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Festiwal Dla Myślących to propozycja dla osób, które uważają, że myślenie ma przyszłość i chciałyby się spotkać i rywalizować, w różnych dyscyplinach, z innymi ludźmi o podobnych poglądach
Opis projektu:
Festiwal Dla Myślących to kontynuacja , projektu laureata Budżetu Partycypacyjnego na rok 2019. FdM to spotkanie miłośników gier i zabaw , w których myślenie jest na pierwszym miejscu. Na takich imprezach spotykają się osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach , których wspólnym mianownikiem jest zainteresowanie do zabaw i gier logicznych. W programie festiwalu znalazły się takie dyscypliny: brydż sportowy, warcaby, szachy, scrabble, układanie kubków na czas, układanie kostki Rubika oraz układanie puzzli na czas. Ta ostatnia dyscyplina to nowość w Polsce /i chyba na świecie/. Oprócz tego proponujemy mistrzostwa w układaniu puzzli na czas, które miałoby obejmować 9 turniejów eliminacyjnych i finał. Dostępność, popularne dyscypliny, bardzo dobra organizacja oraz lokalizacja /CLVI LO Przy Łazienkach Królewskich/ zapewniły sukces projektowi. W ramach zajęć uczestniczyło w 2018 i 2019 roku kilkaset osób. Festiwal ma swoją specyfikę opierającą się na otwartości, na nowe pomysły. Jeżeli takie się pojawiają , są analizowane oraz wprowadzane do programu. Ostatnim takim pomysłem było wprowadzenie dyscypliny w układaniu puzzli na czas. Festiwal spełnia rolę również integracyjną, gdyż współzawodniczą ze sobą w poszczególnych dyscyplinach osoby w różnym wieku oraz osoby niepełnosprawne.

Informacja o możliwości korzystania z projektu będzie umieszczona na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego Integracyjnego "Przy Łazienkach Królewskich" - www.lo156.pl , Urzędu Dzielnicy Mokotów, w miejscach widocznych dla jak największej liczby mieszkańców oraz na stronie www.festiwaldlamyslacych.pl

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Celem projektu jest umożliwienie wszystkim chętnym, w tym osobom niepełnosprawnym, rywalizacji w popularnych grach , w których na pierwszym miejscu jest myślenie. Różnorodna propozycja daje gwarancję cję, że każdy chętny znajdzie coś dla siebie.

Bardzo ważnym celem, który spełnia Festiwal dla Myślących jest aktywizacja osób w różnym wieku do wysiłku umysłowego w ramach rozgrywanych dyscyplin.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • kultura
 • sport
 • INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Koszty festiwalu

36 298,00 zł x 2 = 72 596 zł

Mistrzostwa w układaniu puzzli na czas

6 666,60 zł x 6 = 40 000,00 zł

Koszty aplikacji i strony internetowej

6 888,00 złŁączny koszt projektu 119 484,00 zł.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
119 482484,20 00

Dokumenty

Załączniki
 • budżet 2021 zgoda.jpg
 • 2021 FESTIWAL KOSZTORYS.pdf