Koordynator w Dzielnicy Bemowo - zmiany z 2020-08-11 11:11:38
Powrót do projektu

Zakup filmów, audiobooków oraz e-booków do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

status: ZgłoszonyDopuszczony do głosowania


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Powstańców Śląskich 17 oraz ul. Pełczyńskiego 28c (zakup filmów) oraz pozostałe placówki biblioteczne (e-book oraz audiobook).
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Placówki Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Realizacja projektu umożliwi czytelnikom dostęp do większej liczby oraz zróżnicowanej oferty nowości wydawniczych, popularnych tytułów w zakresie audiobooków, filmów oraz e-book. Założeniem projektu jest wzbogacenie księgozbioru - biorąc pod uwagę zmieniające się priorytety i potrzeby naszych czytelników – w nowości multimedialne . Projekt ma na celu realizację potrzeb kulturalnych i czytelniczych.
Opis projektu:
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy włączyła do swojej oferty nowoczesną usługę wypożyczania e-booków. Propozycja ta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem użytkowników. Celem projektu jest rozszerzenie oferty dostępnych e-booków o następne nowości wydawnicze. Zakupione pozycję będą wypożyczane na analogicznych zasadach jak tradycyjne papierowe książki i widoczne bezpośrednio w katalogu. Proponowany sposób udostępniania nie wymaga od czytelnika instalowania dodatkowych aplikacji czy też posiadania określonego typu czytnika. Wystarczy zalogować się na konto biblioteczne, wybrać dostępny e-book i zaakceptować warunki jego wypożyczenia. Nabyte e-booki wejdą na stałe do katalogu podobnie jak inne rodzaje zbiorów. Ich obsługa nie wiąże się z żadnymi opłatami abonamentowymi i nie generuje dodatkowych kosztów.

Każdego roku wydawanych jest kilkanaście tysięcy tytułów zarówno audiobooków jak i filmów. Środki budżetowe otrzymywane przez Bibliotekę są podstawą do ich zakupów, jednak nie są one wystarczające aby realizować zakupy znacznej ilości nowości zgodnie z oczekiwaniami czytelników. Dofinansowanie zakupów multimediów z Budżetu Obywatelskiego pomoże w większym stopniu na sprostanie oczekiwaniom czytelników .

Kosztorys realizacji projektu

Zakup e-book modelu udostępniania nie wymagającego aplikacji – określonego typu czytnika (bez opłat abonamentowych i dodatkowych kosztów) – 15 000,00 zł

Zakup audiobooków – 10 000,00 zł

Zakup filmów – 17 000,00 zł

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Realizacja projektu umożliwi użytkownikom Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy dostęp do nowości wydawniczych i najbardziej popularnych tytułów filmowych jak i literackich (audiobook, e-book). Wysokie ceny audiobooków, e-booków a przede wszystkim filmów ograniczają dostęp do nowych szczególnie poszukiwanych pozycji. Wiele osób nie stać na zakup interesujących ich pozycji multimedialnych.. Charakter projektu umożliwi dotarcie z ofertą Biblioteki do grupy użytkowników poszukujących innej niż tradycyjna postaci książki i promocję czytelnictwa (e-book) w dodatkowym obszarze. Z zakupu audiobooków bardzo często korzystają osoby niewidzące lub niedowidzące, coraz częściej tę formę czytelnictwa preferują osoby starsze. Jest to więc projekt skierowany dla każdego – wszystkie grupy wiekowe, który ponad to nie generuje dodatkowych kosztów w przyszłości.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Zakup e-book modelu udostępniania nie wymagającego aplikacji – określonego typu czytnika (bez opłat abonamentowych i dodatkowych kosztów) – 15 000,00 zł

Zakup audiobooków – 10 000,00 zł

Zakup filmów – 17 000,00 zł

SUMA: 42 000,00 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
42 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki