Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota - zmiany z 2020-06-22 15:44:00
Powrót do projektu

Biblioteka opinii – spotkania z autorami, publicystami, ludźmi kultury

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka "Przy Baleya", 02-132 Warszawa, ul. Baleya 9
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Cykl spotkań z autorami, publicystami, ludźmi kultury mający na celu urozmaicenie oferty biblioteki “Przy Baleya”, jak również zachęcenie mieszkańców do spędzania wolnego czasu w bibliotece. Założeniem jest udostępnienie przestrzeni biblioteki lokalnej społeczności. Mieszkańcy będą mieli okazję przekonać się, że dzięki spotkaniom i dyskusjom mogą lepiej zrozumieć świat i siebie nawzajem.
Opis projektu:
Biblioteka jest miejscem gdzie można wypożyczyć książkę, film, skorzystać z Internetu. To przede wszystkim miejsce spotkań: ludzi, idei, myśli, doświadczeń i szeroko pojętej kultury. Wszystkie funkcje nowoczesnej biblioteki wpisują się w założenia projektu, który ma na celu zachęcić mieszkańców do spędzania wolnego czasu w bibliotece. Dzięki spotkaniom z autorami, publicystami i ludźmi kultury, czytelnicy będą mieli możliwość poszerzyć wiedzę o otaczającym ich świecie, porozmawiać w przyjaznej atmosferze, wymienić poglądy. Dzięki temu staną się jeszcze bardziej świadomymi użytkownikami kultury.

Projekt polega na zaproszeniu raz w miesiącu (wyłączając miesiące wakacyjne lipiec i sierpień) do biblioteki “Przy Baleya” autora książek, publicystę, dziennikarza – kogoś kto swoją pasją i ciekawym spojrzeniem na świat zarazi mieszkańców, skłoni do dyskusji i refleksji. Bezpłatne spotkania będą odbywały się w dzień powszedni w godzinach popołudniowych.
Projektowanie uniwersalne:
Brak odpowiedzi
Uzasadnienie realizacji projektu:
Dzięki realizacji projektu mieszkańcy Ochoty będą bezpłatnie korzystać z oferty kulturalnej biblioteki. Będą mogli w przyjaznej atmosferze spotkać ciekawych ludzi, porozmawiać z nimi, zadać kilka pytań. Takie spotkania sprzyjają integracji lokalnej społeczności, wymianie myśli i doświadczeń. To ważne aby sąsiedzi biblioteki wiedzieli, że jest miejsce gdzie mogą przyjść i spędzić wolny czas.

Organizacja spotkań w bibliotece jest również szansą na dotarcie do nowej grupy odbiorców i promocję czytelnictwa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy kosztorys realizacji projektu:

- promocja - 1 700 zł

- realizacja spotkań - 40 300 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
42 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki