Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2020-01-24 14:19:24
Powrót do projektu

Zieleń w budynku wielofunkcyjnym, to przyjazne środowisko, zdrowe i czyste powietrze - to priorytet dla klimatu.

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Budynek Wielofunkcyjny ul. 1 Sierpnia 36A
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Budynek Wielofunkcyjny - Przychodnia Lekarska, Biblioteka, Sala Widowiskowa. Urząd Dzielnicy Włochy - Zarząd Gospodarki Nieruchomościami.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt dotyczy rewitalizacji - odnowy zielonych roślin doniczkowych znajdujących się od wielu lat w budynku. Roślinność ta znajduje się na wspólnych powierzchniach - holach. Projekt zakłada: wymianę donic i ziemi, zaaplikowanie odżywek oraz środków ochronnych, podpór i doprowadzenie roślin do lepszej formy.
Opis projektu:
Projekt dotyczy zajęcia się w fachowy sposób roślinnością doniczkową, znajdującą się na terenie wielofunkcyjnego budynku przy ul. 1 Sierpnia 36A. Realizacja projektu ma na celu przywrócenie roślinom doniczkowym lepszego wyglądu poprzez wymianę donic na nowe, wymianę ziemi, zaaplikowanie odżywki oraz środków ochronnych. Ilość donic - różnej wielkości to ok. 80 szt. Roślinność ta znajduje się na wspólnych powierzchniach w budynku, który służy swoją działalnością mieszkańcom Dzielnicy Włoch, oraz mieszkańcom W - wy. W budynku znajdują swą siedzibę: Przychodnia Lekarska + Oddział Rehabilitacji + Stomatologia. Biblioteka + Czytelnia, Klub Seniora, Sala Widowiskowa Domu Kultury. Zieleń znajdująca się w budynku sprawia, iż jest przyjemnie przebywać idąc do lekarza, na rehabilitację do biblioteki, klubu, bądź na koncert do sali widowiskowej. Budynek od lat spełnia użyteczną funkcję swoją działalnością, dlatego mieszkańcy oraz pracownicy w / w instytucji pragną, aby było w nim przyjemnie, a ładna zieleń cieszyła nas swoim widokiem i tworzyła dobry klimat.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt ten warto zrealizować, gdyż odpowiada na zagrożenia klimatyczne, jak również na potrzeby pracujących tam osób, oraz mieszkańcom dzielnicy Włochy korzystających z usług świadczących w tym obiekcie. Budynek usytuowany jest przy ruchliwej ulicy - 1 Sierpnia 36A z dużą wystawą okien, zwłaszcza w czasie upałów, latem powoduje iż do wnętrza wdziera się hałas oraz spaliny z przejeżdżających samochodów. Zieleń ta stanowi w pewnym sensie zieloną ścianę, kurtynę, coś w rodzaju oranżerii i powoduje osłonę i stwarza lepsze powietrze w tych przestrzeniach, jak również cieszy oko swoją różnorodnością, służy naszemu zdrowiu i stwarza lepszy klimat , który aktualnie jest priorytetem na naszym globie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki