Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2020-01-24 13:52:24
Powrót do projektu

Zakup gier planszowych dla bibliotek

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy Wypożyczalnia Nr 17 ( Al. Jerozolimskie 200 ) Wypożyczalnia Nr 28 ( ul 1 Sierpnia 36A )
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Wsparcie bibliotek poprzez przeznaczenie funduszy na zakup gier planszowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych dla wypożyczalni nr 17 i wypożyczalni nr 28 z przeznaczeniem do udostępniania ich zarówno na miejscu, jak i do domu ( wypożyczenie ). Kwota 20.000zł. pozwoli na zakup około 100 gier ( przy średniej cenie 200.00zł. za grę ). Dostęp do gier będzie bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, a warunkiem wypożyczenia do domu będzie zapisanie się do biblioteki i przestrzegania regulaminu korzystania ze zbiorów. Obie wypożyczalnie są czynne w następujących godzinach:poniedziałek: 13:00 - 20:00wtorek - piątek; 10:00 - 20:00sobota; 9:00 - 15:00czyli 53 godz. tygodniowo.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Wbrew obecnym, Coraz bardziej skomputeryzowanym czasom, gry planszowe cieszą się niesłabnącą popularnością, a wręcz przeżywają renesans. Są one jednak dosyć drogie i nie każdy ma możliwość ich nabycia. Dlatego w wypożyczalni nr 17 i 28 powstały kącik gier. planszowych. Zakup nowych gier pozwoli wszystkim chętnym na zapoznanie się z szeroką gamą tytułów, umożliwi również miłe spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Jest to także doskonały sposób na pokazanie młodym ludziom alternatywnych form rozrywki, udowodnienie, że " gry bez prądu" też mogą być fascynujące.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki