Koordynator w Dzielnicy Wilanów - zmiany z 2020-06-24 10:03:22
Powrót do projektu

Trzepak XXI wieku – dla dziecka, mamy i taty

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Warszawa Wilanów, ul, Wiertnicza 26,
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Kiedyś dzieci bawiły się na podwórkowych trzepakach. Dzisiaj ta infrastruktura już prawie nie występuje natomiast chęć dzieci i młodzieży do robienia wymyków, zwisów , podciągań i innych trików gimnastycznych pozostaje niezmieniona. Wychodząc na przeciw potrzebom a także zainteresowaniu dorosłych kalisteniką / street workoutem proponujemy sfinansować z budżetu taką właśnie infrastrukturę.
Opis projektu:
Projekt polega na uzupełnieniu terenu przy Centrum Sportu Wilanów i Zespole Szkół nr 79 przy ul.Wiertniczej o podstawowe urządzenia do kalisteniki oraz elementy zewnętrznej siłowni dla dzieci.Elementy składające się na proponowaną infrastrukturę to zestaw urządzeń: drążki zawieszone na różnej wysokości (1,2 m.; 1,5 m; 2,4 m.) drabinki pionowe i poziome, poręcze równoległe. Dodatkowo w ramach projektu ustawione zostały by zjazd linowy „tyrolka” oraz elementy siłowni zewnętrznej dla dzieci np. zestaw 4 w 1 - czterostanowiskowe połączenie rowerka, steppera, pajacyka i wahadła. Całość zostanie umieszczona na nawierzchni amortyzującej piaskowej z Atestem PZH 50 m2 na głębokość 30 cm minimum zapewniającej bezpieczeństwo użytkowników będącej jednocześnie powierzchnią biologicznie czynną.Mieszkańcy będą mogli korzystać z urządzeń przez 7 dni w tygodniu w godzinach otwarcia terenu przy Centrum Sportu Wilanów.W dni powszednie w godzinach otwarcia Zespołu Szkół nr 79 z urządzeń będą w dużym stopniu mogły korzystać dzieci i młodzież uczęszczające do tych placówek edukacyjnych zarówno w czasie przerw, w czasie świetlicowym, po zajęciach lekcyjnych jak i w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt jest uzupełnieniem zrealizowanego w poprzedniej edycji budżetu partycypacyjnego projektu "Zaczarowany Las". Ze względu na ograniczenia budżetowe a także wzrost cen nie wszystkie elementy pierwotnego projektu zostały zrealizowane. Realizacja obecnego projektu pozwoli w pełni wykorzystać przestrzeń publiczną, powiększyć istniejący plac zabaw a także rozszerzyć grono użytkowników. Projekt odpowiada na potrzeby mieszkańców chcących skorzystać z infrastruktury sportowo - rekreacyjnej na terenie Dzielnicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
60929.00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
60 929,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Trzepak XXI wieku z Projektu Obywatelskiego.pdf