Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2020-01-28 14:31:28
Powrót do projektu

Wakacyjne czytanie dla najmłodszych

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac zabaw w Parku Kombatantów

Plac zabaw w Parku im. M.Kotańskiego

Plac zabaw w Ogrodach Kosmosu
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
lokalizacja może ulec zmianie

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Czytanie od najmłodszych lat sprzyja rozwojowi dziecka. W naszej dzielnicy mamy dużo dzieci - co daje się zaobserwować zainteresowaniem jakim cieszą się nasze dzielnicowe place zabaw. W okresie letnim w niedzielne popołudnia chcemy zaprosić naszych najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami do spędzenia czasu - rozwijając wyobraźnię dzieci, skupienie i uwagę.
Opis projektu:
Najnowsze badania przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Pediatryczne wskazują, że warto czytać małym dzieciom niezależnie od ich wieku, bowiem czym prędzej zaczniemy, tym więcej korzyści dla rozwoju dziecka można zaobserwować. W naszej dzielnicy mamy dużo dzieci - co daje się zaobserwować zainteresowaniem jakim cieszą się nasze dzielnicowe place zabaw, zajęcia w bibliotekach, domu kultury. W okresie letnim w niedzielne popołudnia chcemy zaprosić naszych najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami do spędzenia czasu nie tylko na placu zabaw ale również - rozwijając wyobraźnię dzieci, skupienie i uwagę. Dzieci wysłuchają bajki najpopularniejszych autorów i zostaną wciągnięte przez animatora do zabawy rozwijającej zmysł poznawczy i wyobraźnię.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
W okresie wakacji dzieci powinny przebywać jak najdłużej na świeżym powietrzu. W tym czasie większość domów kultury jest zamknięta. Kreowanie ciekawości i zainteresowania czytaniem od najmłodszych lat bardzo sprzyja rozwojowi dzieci. Zajęcia dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy powinny być stałym elementem - ponieważ budują więź zarówno najmłodszych jak i ich opiekunów z miejscem, w którym mieszkają, pozwalają na nawiązanie znajomości z tzw. placu zabaw, rozwijają zainteresowania i pobudzają ciekawość oraz wyobraźnię. W ostatnich latach obserwujemy w naszej dzielnicy brak tego typu aktywności na świeżym powietrzu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki