Wydział Kultury oraz Inicjatyw Obywatelskich dla Dzielnicy Włochy - zmiany z 2020-02-19 11:38:19
Powrót do projektu

Wakacyjne czytanie dla najmłodszych

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac zabaw w Parku Kombatantów

Plac zabaw w Parku im. M.Kotańskiego

Plac zabaw w Ogrodach Kosmosu
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
lokalizacja może ulec zmianie

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Czytanie od najmłodszych lat sprzyja rozwojowi dziecka. W naszej dzielnicy mamy dużo dzieci - co daje się zaobserwować zainteresowaniem jakim cieszą się nasze dzielnicowe place zabaw. W okresie letnim w niedzielne popołudnia chcemy zaprosić naszych najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami do spędzenia czasu - rozwijając podczas 10 spotkań (pięć na Okęciu, pięć we Włochach) - rozwijających wyobraźnię dzieci, skupienie i uwagę. Każde spotkanie, animowane przez od 2 do 3 animatorów - aktorów, muzyków, plastyków, mimów, to zrealizowana mała forma spektaklu, z aktywnym czytaniem, warsztatami plastycznymi nawiązującymi do lektury, interaktywne zabawy z młodszymi dziećmi.

Opis projektu:
Najnowsze badania przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Pediatryczne wskazują, że warto czytać małym dzieciom niezależnie od ich wieku, bowiem czym prędzej zaczniemy, tym więcej korzyści dla rozwoju dziecka można zaobserwować. W naszej dzielnicy mamy dużo dzieci - co daje się zaobserwować zainteresowaniem jakim cieszą się nasze dzielnicowe place zabaw, zajęcia w bibliotekach, domu kultury. W okresie letnim w niedzielne popołudnia chcemy zaprosić naszych najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami do spędzenia czasu nie tylko na placu zabaw ale również - rozwijając wyobraźnię dzieci, skupienie i uwagę. Dzieci wysłuchają bajki najpopularniejszych autorów i zostaną wciągnięte przez animatora do zabawy rozwijającej zmysł poznawczy i wyobraźnię.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
W okresie wakacji dzieci powinny przebywać jak najdłużej na świeżym powietrzu. W tym czasie większość domów kultury jest zamknięta. Kreowanie ciekawości i zainteresowania czytaniem od najmłodszych lat bardzo sprzyja rozwojowi dzieci. Zajęcia dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy powinny być stałym elementem - ponieważ budują więź zarówno najmłodszych jak i ich opiekunów z miejscem, w którym mieszkają, pozwalają na nawiązanie znajomości z tzw. placu zabaw, rozwijają zainteresowania i pobudzają ciekawość oraz wyobraźnię. W ostatnich latach obserwujemy w naszej dzielnicy brak tego typu aktywności na świeżym powietrzu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
- 10 wydarzeń w lipcu i sierpniu, po pięć na Okęciu i we Włochach,

- od 2 do 3 animatorów - aktorów, muzyków, plastyków, mimów,

- każde spotkanie to zrealizowana mała forma spektaklu - pokaz i przygotowana z dziećmi, zabawa teatralna,

- aktywne czytanie performerskie,

- warsztaty plastyczne nawiązujące do lektury,

- interaktywne zabawy z młodszymi dziećmi,

- promocja.Całkowity koszt 20 000 zł.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki