Wydział Zrównoważonej Mobilności w Zarządzie Dróg Miejskich - zmiany z 2020-06-12 14:24:34
Powrót do projektu
Inteligentne przejścia

Budowa azylu na przejściu dla pieszych : Światowida - Milenijna i Światowida przy wyjeździe na osiedle Erazmana ul. Światowida w rejonie wjazdu na myjnię.

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Światowida/Milenijna ul.Światowida (Światowida 36 - przejście dla pieszych przy wjeździe na osiedle Erazma)myjnięInne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu: Montaż inteligentnych przejść
Budowa azylu na przejściu dla pieszych na ul. Światowida w rejonie wjazdu na myjnię samochodową przy ul. Światowida 36. .
Opis projektu: Montaż inteligentnego systemu aktywnego przejścia dla pieszych informujący kierowcę o osobie znajdującej się na przejściu dla pieszych, posiadająca zsynchronizowane ze sobą elementy: czujnik ruchu, aktywne punktowe elementy odblaskowe (S-4 Kabel), znak drogowy D-6 z lampą ostrzegawczą oraz system anty poślizgowy (ASE System)
Projekt polega na budowie azylu na przejściu dla pieszych na ul. Światowida w rejonie wjazdu na myjnię samochodową. Przejście znajduje się przy ul. Światowida 36. Przejście pozwoli na bezpieczniejsze przekroczenie ul. Światowida oraz znacząco wpłynie na bezpieczeństwo piezych.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Zapewnienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych to bardzo ważny element organizacji ruchu drogowego. W tym celu zostanie wybudowany azyl, w coraz większym zakresie, wykorzystywane są nowe technologie. Inteligentne przejście dla pieszych to system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Takie systemy mają na celu zasygnalizowanie obecności pieszego w bezpośredniej okolicy przejścia lub na nim. Jest również ekologiczne - nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się w momencie, gdy jest to potrzebnektóry pozwoli pieszym w sposób bezpieczniejszy na przekroczenie ul. Światowida w przedmiotowej lokalizacji.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu::
Kosztorys:

-budowa azylu na przejściu dla pieszych: 20 000 zł/szt. x 1 szt. = 20 000 zł;

-projekt: 5 000 zł

-suma: 25 000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 300
25 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • infografika-zebra-premium_1475223075.jpg