Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2020-01-22 10:48:22
Powrót do projektu
PLAC ZABAW W WYPOŻYCZALNI NR

Plac zabaw w wypożyczalni nr 17 – zakup ekologicznych zabawek

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wypożyczalnia nr 17 Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy

Aleje Jerozolimskie 200
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka ulokowana jest w budynku biurowca (będącego własnością prywatną) przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej (były budynek handlowy Mega Meble)

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Dzieci stanowią drugą co do wielkości grupę odbiorców biblioteki. Biblioteka jest – oprócz placu zabaw i domu kultury – jedynym miejscem, oferującym bezpłatny dostęp do kultury w tej części Włoch. Jednym z atutów Wypożyczalni nr 17 jest kącik dla najmłodszych nazywany „placem zabaw”. Projekt zakłada zakup nowych i wymianę zużytych i uszkodzonych zabawek.
Opis projektu:
Wypożyczalnia nr 17 to placówka kultury, otwarta 17 stycznia 2019 roku, która cieszy się coraz większym powodzeniem wśród mieszkańców okolicznych osiedli, głównie z rejonu Starych Włoch i Salomei.

Biblioteka mieści się w przestronnym, nowocześnie zaaranżowanym pomieszczeniu przystosowanym dla osób z dysfunkcją ruchu. Placówka czynna jest 53 godziny tygodniowo ― sześć dni w tygodniu, w:

poniedziałki 13.00-20.00

wtorki-piątki 10.00-20.00

soboty 9.00-15.00

Warto podkreślić, że godziny otwarcia sprzyjają korzystaniu z oferty biblioteki osobom pracującym poza dzielnicą.Zarówno wnętrze, jak i pracownicy sprawiają, że z dużą chęcią odwiedza się placówkę

i spędza się w niej czas nie tylko na wypożyczaniu zbiorów. Dzieci stanowią drugą co do wielkości grupę odbiorców biblioteki. Biblioteka jest również – oprócz placu zabaw i domu kultury – jedynym miejscem, oferującym bezpłatny dostęp do kultury w tej części dzielnicy Włochy. Atutem Wypożyczalni nr 17 jest niewątpliwie starannie dobrany księgozbiór dla dzieci (zarówno pod względem merytorycznym, uznanych ilustratorów, jak i edytorskim), jak i kącik dla najmłodszych nazywany „placem zabaw” (wyposażony w meble dostosowane do wieku odbiorców oraz w drewniane zabawki i pluszaki).Projekt „PLAC ZABAW W WYPOŻYCZALNI NR 17 – zakup ekologicznych zabawek” zakłada zakup nowych i wymianę zużytych i uszkodzonych zabawek. Zgodnie z przyjętymi założeniami przy tworzeniu placówki – propagowanie idei zrównoważonego rozwoju – zakupione zabawki będą ekologiczne – wyłącznie drewniane oraz pluszowe.

Projekt będzie realizowany od lutego do grudnia 2021 roku.Realizacja pomysłu wiąże się z:

Zakupem ekologicznych zabawek.

Orientacyjny koszt: 4000,00 zł

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Dzieci stanowią drugą co do wielkości grupę odbiorców biblioteki. Biblioteka jest również – oprócz placu zabaw i domu kultury – jedynym miejscem, oferującym bezpłatny dostęp do kultury w tej części dzielnicy Włochy. Ponadto jest przyjemnym miejscem spędzania wolnego czasu – dzieci uwielbiają tu przebywać, bawić się i zawierać nowe znajomości.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
4 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki