Koordynator w dzielnicy Wawer - zmiany z 2020-06-23 13:53:22
Powrót do projektu

Wawerska Strefa Chillout

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wawerskie Centrum Kultury ul. Żegańska 1a.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wawerskie Centrum Kultury ul. Żegańska 1a.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy dzięki przestrzeni udostępnionej przez Wawerskie Centrum Kultury chce zaadaptować pomieszczenie z fragmentem korytarza na strefę chilloutu, która będzie służyła mieszkańcom, młodzieży oraz seniorom. Powstałe miejsce ma na celu przedstawiać bibliotekę jako nowoczesną - alternatywną przestrzeń.
Opis projektu:
Strefa chillout to cieszące się coraz większą popularnością przestrzenie dla mieszkańców - zaaranżowane z myślą o wypoczynku i zachęcające do relaksu. Ich obecność nikogo nie dziwi zwłaszcza w dużych, nowoczesnych budynkach użyteczności publicznej.Strefa chilloutu to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 121 w Międzylesiu w roku 2020 przechodzi gruntowny remont (malowanie ścian, wymiana podłogi) z racji ogromnego licznego księgozbioru ponad 30 tyś. książek brakuje tam miejsca dla młodzieży, która mogłaby spędzić czas w ciekawy i atrakcyjny sposób, który nie będzie się kojarzyć np. z monotonnym czytaniem, a raczej z biblioteką jako miejscem twórczym, w którym poza książkami można wziąć udział w ciekawych zajęciach.Po wstępnym rozeznaniu i stworzeniu projektu chcemy zaaranżować miejsce w WCK poprzez Strefę chilloutu - wizytówkę biblioteki, która zyskałaby atrakcyjne wyposażenie. Wejście do niej byłoby umieszczone w przestrzeni korytarza WCK przez szklaną ścianę o pionowym podziale. W wyposażeniu znajdą się pufy, stoliki, regały z prasą i nowościami, huśtawki. Wszystkie meble będą

zintegrowane z architekturą.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Strefa Chilloutu może być dla mieszkańców dzielnicy Wawer dodatkową atrakcją WCK i Biblioteki, w której bez względu na pogodę każdy będzie mógł wypocząć spędzając czas np. czytając książki, spotykając się ze znajomymi czy biorąc udział w atrakcyjnych zajęciach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:


Ściana ze szkła wygłuszająca – 50 000 zł

Meble, regały, huśtawka – 30 000 zł

Malowanie pomieszczenia, zmiana oświetlenia, prace remontowe – 20 000 zł

Na dzień weryfikacji wniosku brak możliwości oszacowania kosztów wykonania otworu w ścianie

SUMA: 100 000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki