Koordynator w Dzielnicy Bemowo - zmiany z 2020-01-23 15:09:23
Powrót do projektu

Oświetlenie trzech przejść dla pieszych (ul. Wrocławska) - bezpieczeństwo w drodze ze szkoły

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Przejścia dla pieszych:

1. przez ul. Wrocławską róg Kaden-Bandrowskiego

2. przez Wrocławską róg Widawskiej

3. przez Wrocławską przy stacji Veturilo (na wysokości Wrocławskiej 11b)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa na trzech przejścia dla pieszych przez ulicę Wrocławską - doświetlenie trzech przejść lampami i dodatkowo zainstalowanie "aktywnego przejścia" przy jednym z nich (które nie ma sygnalizacji świetlnej). Przez przejścia przechodzi codziennie wiele dzieci w drodze do i ze szkoły podstawowej.
Opis projektu:
Projekt zakłada polepszenie bezpieczeństwa na trzech przejściach dla pieszych przez ul. Wrocławską poprzez doświetlenie przejść odpowiednimi lampami LED oświetlającymi pieszego na przejściu, ale także w strefie dojścia do przejścia:1. przez ul. Wrocławską róg Kaden-Bandrowskiego

2. przez Wrocławską róg Widawskiej

3. przez Wrocławską przy stacji Veturilo (na wysokości Wrocławskiej 11b)Na przejściu przez ul. Wrocławską róg Kaden-Bandrowskiego, na którym nie ma sygnalizacji świetlnej, projekt zakłada dodatkowo zainstalowane "aktywnego przejścia".Zarząd Dróg Miejskich opisuje tak "aktywne przejście":

Aktywne przejście dla pieszych to zestaw rozwiązań, które mają podnieść ostrożność kierowców na przejściu, poprawić dostrzegalność pieszego i ułatwić mu przejście przez jezdnię. Głównym elementem jest pulsacyjne żółte światło, uruchamiane za pomocą czujnika ruchu. Wykrywa on pieszych zbliżających się do „zebry” i uruchamia sygnał ostrzegawczy dla kierowców. Dodatkowo, przejście jest wyposażone w punktowe elementy typu LED, również pulsujące po wykryciu pieszego. Samo przejście jest dodatkowo oznakowane (m.in. czerwonym malowaniem), zaś na odcinku dojazdowym nawierzchnia jest bardziej szorstka, aby ułatwić hamowanie.Takie przejścia funkcjonują już w wielu lokalizacjach w Warszawie i z informacji ZDM wynika, że bezpieczeństwo na tych przejściach zdecydowanie się poprawiło.Informacja ZDM: https://zdm.waw.pl/aktualnosci/aktywne-przejscia-dzialaja

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Wskazane przejścia dla pieszych są niedoświetlone, dzięki realizacji projektu zwiększy się bezpieczeństwo pieszych. Przez przejścia przechodzi codziennie wiele dzieci w drodze do i ze szkoły podstawowej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • bezpieczeństwo
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
150 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki