Zarząd Zieleni - zmiany z 2020-06-22 14:42:58
Powrót do projektu

Zielona Dolina - plac zabaw

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Płyćwiańska w pobliżu ul. Idzikowskiego (przy skarpie)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Nr działki: 2

Obręb: 10227

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Mój projekt polega na wybudowaniu placu zabaw dla zdrowych i niepełnosprawnych dzieci. Ma to być jedyne w swoim rodzaju miejsce, kolorowe i edukacyjne.
Projekt zakłada budowę placu zabaw, który będzie spełniać wymogi projektowania uniwersalnego, a tym samym dostosowany do potrzeb dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.
Opis projektu:
Projekt polega na wybudowaniu placu zabaw.Myślę, że należałoby zatrudnić projektanta, który zagospodarowałby przestrzeń. Trzeba również odezwać się do firm, które produkują wyposażenie placów zabaw, pamiętając o urządzeniach dla dzieci niepełnosprawnych. Warto zapytać rodziców niepełnosprawnych dzieci o to, które urządzenia najlepiej się sprawdzą. Architekt krajobrazu powinien zadbać o łatwy dojazd z każdej strony na plac zabaw dla niepełnosprawnego dziecka. Proponuję, aby na placu zabaw znalazły się:, który spełniałby wymogi projektowania uniwersalnego a tym samym dostosowany był dla potrzeb dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności. Projekt powinien zostać wykonany zgodnie z otrzymanymi na etapie realizacji projektu wytycznymi ekspertów w zakresie pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami oraz projektantów przestrzeni publicznych, ponieważ odpowiednie zaprojektowanie takiego placu może mieć również ważny aspekt terapeutyczny. W ramach projektu na placu zabaw zbudowane mogą zostać np.

- pajęczyna ze zjeżdżalnią

- duża skałka wspinaczkowa z wyżłobionymi ławeczkami i grotą w środku (wymiary np. 5mx5mx180cm)

- karuzela

- tor przeszkód z różnymi grami np. kółko i krzyżyk oraz tablicą z alfabetem Braille'a

- huśtawki (także dla maluchów)

- piaskownica na podwyższeniu przystosowana dla dzieci na wózkach. Dobrze by było, żeby plac zabaw był monitorowany i oświetlony. Bardzo ważne jest to, żeby projektując plac zabaw uwzględnić przestrzeń do zjeżdżania z górki na sankach, ponieważ jest to jedyne tego typu miejsce w okolicy do tego typu ,

jednak ostateczne rozwiązania powinny wynikać ze współpracy z ww. ekspertami.Plac zabaw powinien być monitorowany i wykorzystywać ukształtowanie terenu do rożnych form zabawy.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Niedawno dowiedziałam się, że w Warszawie są tylko trzy place zabaw przystosowane dla niepełnosprawnych dzieci. Uważam, że jak na Stolicę to bardzo mało. Wspomnę także, że na Mokotowie nie ma ani jednego. Pomyślałam, że byłoby super, gdyby w mojej dzielnicy taki powstał. Chciałabym, aby dzieci niepełnosprawne także mogły czerpać radość z życia. Wybrane przeze mnie miejsce znajduje się w pobliżu popularnego miejsca spacerowego - Królikarni.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Koszt placu zabaw z wyposażeniem w urządzenia dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz ścianką wspinaczkową wraz wykonaniem dokumentacji projektowej 950 000,00 zł

Koszt monitoringu przy jednej zainstalowanej kamerze ok 22.000 zł

Koszt utrzymania: 10000,00 zł

Koszt oznaczeń projektu: 2100,00 zł

Suma:984100,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 450 000
984 100,00 zł

Dokumenty

Załączniki