Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Rembertów - zmiany z 2020-04-21 12:45:00
Powrót do projektu

"Rodzinne pikniki, plenery i imprezy na świeżym powietrzu"

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
04-485 Warszawa, Al. Komandosów 8
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dom Kultury "Rembertów"

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt "Rodzinne pikniki, plenery i imprezy na świeżym powietrzu" służyć ma wzbogaceniu oferty kulturalnej dzielnicy o imprezy plenerowe przeznaczone dla dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin z dziećmi i seniorów. W ramach projektu odbędą się pikniki, występy teatralne, festiwal bajek, rodzinny festiwal gier i zabaw i zabawa taneczna na "dechach". Celem projektu jest integracja społeczności lokalnej, zapewnienie atrakcyjnej, o wysokich walorach edukacyjnych możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W ramach projektu zostanie zorganizowanych 9 wydarzeń plenerowych. Odbywać się będą w Domu Kultury "Rembertów" w godzinach pracy placówki. Wstęp na wszystkie imprezy będzie wolny.
Opis projektu:
Projekt "Rodzinne pikniki, plenery i imprezy na świeżym powietrzu" służyć ma wzbogaceniu oferty kulturalnej dzielnicy o imprezy plenerowe przeznaczone dla dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin z dziećmi i seniorów. Imprezy i wydarzenia kulturalne odbędą się w czasie wiosny, lata i jesieni 2021 na estradzie letniej i terenie Domu Kultury "Rembertów". Program planowanych imprez przeznaczony będzie dla wszystkich grup wiekowych. Dla dzieci z rodzicami lub opiekunami zorganizowany zostanie: "piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka", połączony z zabawą dla dzieci, konkursami, atrakcjami w postaci dmuchanych zamków i balem przebierańców dla najmłodszych, bajki i warsztaty dla najmłodszych podczas akcji "Lato w mieście" wzbogacające ofertę domu kultury dla dzieci pozostających w okresie letnim w Rembertowie oraz Piknik Rodzinny "Akademia Bajek" popularyzujący w sposób atrakcyjnych, pełen gier, zabaw i konkursów wspaniałe polskie bajki znane dziadkom, rodzicom i dzieciom. Kolejną imprezą zorganizowaną w plenerze ma być rozpoczęcie i zakończenie sezonu Rembertowskiego Klubu Rowerowego. Celem spotkania jest integracja środowiska osób zainteresowanych turystyką rowerową, informacja i promocja turystyki rowerowej w Rembertowie jako atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu. Dla młodzieży odbędzie się przedstawienie Teatru Plenerowego połączone z warsztatami szczudlarskimi, prezentujące i promujące tę dziedzinę twórczości. Każdy z uczestników będzie miał okazję spróbować własnych sił w trudnej sztuce aktora teatru plastycznego i plenerowego. Kolejnymi zaplanowanymi imprezami są "Rodzinny Piknik Ekologiczny", "Rodzinny Festiwal Gier i Zabaw" i "Rodzinny Piknik Historyczny", "Piknik Rzemiosł Tradycyjnych". Imprezy przeznaczone dla wszystkich grup odbiorców promować będą ekologię, sztukę kulinarną na świeżym powietrzu oraz historię ze szczególnym uwzględnieniem rembertowskich tradycji wojskowych. Projekt zakończy się koncertem i zabawą taneczną na dechach.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Celem projektu jest integracja społeczności lokalnej, zapewnienie atrakcyjnej, o wysokich walorach edukacyjnych i artystycznych możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W ramach projektu zostanie zorganizowanych 9 wydarzeń plenerowych. Odbywać się będą w Domu Kultury "Rembertów" w godzinach pracy placówki. Wstęp na wszystkie imprezy będzie wolny.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Kosztorys:

organizacja 5 pikników wraz z animacjami i atrakcjami plenerowymi: 25 000 zł

organizacja 2 pikników rowerowych: 3000 zł

występ grupy teatralnej wraz z warsztatami dla dzieci: 4000 zł

koncert i zabawa taneczna wraz z poczęstunkiem: 5000 zł

promocja projektu: 1000 złCałkowity koszt: 38 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
38 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki