Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej - zmiany z 2020-01-27 15:02:27
Powrót do projektu

Kampania promocyjna "Masz moc!" Obniż swój ślad węglowy. ! Razem uratujemy naszą przyszłość!

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ogólnomiejski
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Pełna kampania promocyjna stanowiąca stwarzająca trend / modę na indywidualny niski ślad węglowy. Czas trwania - około rok. Nośniki różne /przestrzeń publiczna, internet, szkoły/
Opis projektu:
Pełna kampania promocyjna pomagająca stworzy stworzyć trend (modę) na indywidualny niski ślad węglowy. Aby była skuteczna musi być intensywna i długotrwała /około roku/. W zakres kampanii powinny wchodzić:

1) zaprojektowanie graficznego znaku (zapamiętywalnego). Jest to bardzo ważny etap. Można ogłosić konkurs na A.S.P. Rola znaku powtarzanego na różnych nośnikach jest kluczowa.

2) zaprojektowanie plakatu z użyciem znaku - jest to również kluczowe.

Nośniki: nośniki miejskie, wyświetlacze, komunikacja miejska, przystanki tramwajowe i autobusowe, szkoły.

/Promocja w przestrzeni miejskiej na dostępnych nośnikach./

/Promocja w szkołach - ewentualnie warsztaty/

Promocja w internecie:

- krótkie spoty

- hasztagi

- nakładki

- wydarzenia

- specjalna aplikacja

- stworzenie profilu

Dokładne zaprojektowanie kampanii oczywiście oddaję w ręce specjalistów i odpowiedniego urzędu.Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Ślad węglowy - jest to całkowita suma emisji gazów cieplarnianych wywołanych bezpośrednio przez daną osobę, organizację, wydarzenie lub produkt. Jest rodzajem śladu ekologicznego. Ślad węglowy obejmuje emisje dwutlenku węgla, metanu, podtlenku azotu i innych gazów szklarniowych (cieplarnianych) wyrażone w ekwiwalencie CO2. Jak wiemy gazy cieplarniane coraz bardziej ograniczają wypromieniowywanie ciepła w kosmos, coraz bardziej izolują nasza atmosferę. A my coraz bardziej niemiłosiernie dokładamy się do ich wzrostu. , przyczyniając się do ocieplenia klimatu /Kryzys klimatyczny/ Obniżając swój ślad węglowy, robiąc indywidualny wysiłek nabieramy nie tylko świadomości naszego wpływu na klimat, środowisko, ale przestajemy być klientami niektórych dziedzin przemysłu, przyczyniają przyczyniając się do ich zanikania lub przekształcania. Nabieramy też pewnej mocy, siły, pewności, przekonania przekonań pozwalających nam naciskać na odgórne zmiany systemowe. Głosujemy na osoby znające mające program zgodny z naszymi wartościami. Może to górnolotne myślenie, ale uważam, że starając się obniżyć swój ślad węglowy będziemy uważniejszymi obserwatorami świata przyrody, będziemy bardziej doceniać dostęp do czystego powietrza, do wody, do żyznej gleby i mieć większa większą moc, aby o to już zbiorczo grupowo walczyć. Zacznijmy od siebie i działajmy razem, są nas miliony. Mamy moc! Pomóż!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • ochrona środowiska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
500 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki