Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Targówek - zmiany z 2021-04-16 10:09:58
Powrót do projektu

Podwyższamy górkę na Ogińskiego

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Górka w parku przy ul. Ogińskiego na tyłach boiska Szkoły Podstawowej nr 298 im. Jana Kasprowicza
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Działka 66/3 z obrębu 40812, Bródno, Targówek

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Podnosimy nieco górkę na Ogińskiego. Każdy kolejny rok intensywnej eksploatacji saneczkowej tego obiektu degraduje jego potencjał. Pierwszy raz od wielu dekad proponujemy regenerację potencjału narciarsko-saneczkowego tego wspaniałego obiektu. Niewielkie podwyższenie z zachowaniem wypłaszczonej przestrzeni na szczycie.
Opis projektu:
Proponuję niewielkie podniesienie szczytu górki na terenie parku przy ulicy Ogińskiego. Uporządkowanie terenu z usunięciem betonowych elementów pozwoli zapewnić bezpieczeństwo korzystania z obiektu a niewielkie podniesienie jego wysokości przywróci lata świetności. Proponujemy niewielkie podwyższenie tak, by pozostała na szczycie wypłaszczona przestrzeń pozwalająca przygotować się do korzystania z atrakcji. Nie proponujemy wykonania schodów, bądź innego rodzaju podejścia gdyż górka wykorzystywana jest do zjazdów praktycznie w każdym kierunku. Korzystający z górki przez dekady radzili sobie z dostaniem się na jej szczyt, więc również przy niewielkim jej podniesieniu dadzą sobie z tym radę. Jednakże, byW projekcie można uwzględnić wykonanie podejścia w formie schodów w wydłużonym biegu po wschodniej stronie wzniesienia co pozwoliłoby na zabezpieczenie najbardziej stromego zbocza górki. Podejście to można zrealizować tak, jak zabezpiecza się górskie podejścia w formie zastrzałów z grubej deski.By poczynione zmiany odpowiadały oczekiwaniom mieszkańców Bródna proponuję by realizację poprzedzić dwoma spotkaniami konsultacyjnymi "in situ" doprecyzowującymi zakres realizacji.W ramach projektu proponuję:

1. Przeprowadzenie dwóch spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami na miejscu.

2. Wykonanie dokumentacji wykonawczej.

3. Wykonanie prac ziemnych, uporządkowanie, usunięcie gruzu i nawiezienie ziemi.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Setki mieszkańców Bródna wychowało się spędzając każdą wolną chwilę zimą zjeżdżając z tej górki na czym się da, na sankach, na jabłuszku, na plecaku czy na kawałku deski. Wielu z nich dziś przychodzi tam ze swoimi dziećmi i wspomina przemoczone ubranie i podarte spodnie oraz rugi od Matek, gdy wracało się stamtąd w opłakanym stanie.

Uporządkowanie terenu zapewni bezpieczeństwo użytkowania a niewielkie podniesienie zapewni większą atrakcyjność obiektu.

Zabezpieczenie wschodniej strony wykonaniem podejścia pozwoli uniknąć niebezpiecznych zjazdów w tym kierunku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Z uwagi na weryfikację negatywną odstąpiono od weryfikacji kosztów projektu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
25 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • 20201210_173456.jpg
  • 20201210_173431.jpg
  • ZabezpieczeniePodejścia.jpg